Головна » 2016 » July » 5 » Археологи Волинського краєзнавчого музею відкопали господарський комплекс Введенського монастиря XIV-XV століть (ФОТО, ВІДЕО)
10:13
Археологи Волинського краєзнавчого музею відкопали господарський комплекс Введенського монастиря XIV-XV століть (ФОТО, ВІДЕО)
Археологи Волинського краєзнавчого музею відкопали господарський комплекс Введенського монастиря XIV-XV століть (ФОТО, ВІДЕО)

Між селами Дубище і Носачевичі Рожищенського району археологічна експедиція Волинського краєзнавчого музею виявила і дослідила вже другий об’єкт господарського комплексу монастиря Введення Пречистої Богородиці, – повідомляє ГО «Громадське. Волинь».

Найцінніші знахідки, за словами науковців, – це денарії Каземира Ягелончика та денарії князя Вітовта Гедиміновича. Окрім того, на місці розкопок виявлені унікальні зразки кераміки, окремі з яких тавровані, а також елементи знарядь праці.

Про те, що тут була культова споруда, свідчать шматки кахлі, якою викладали підлогу у храмах і монастирях. А також натільний хрестик з розп’яттям, застібка від книги і писачок для виготовлення писанок…

Окремі знахідки пройдуть відповідну експертизу. Найцінніші поповнять експозицію Волинського краєзнавчого музею.

«Появу Дубищенського Введенського монастиря пов’язують з 1322 роком і грамотою князя Любарта Гедиміновича, якою він надає ці землі церкві Івана Богослова, що знаходилась на території Луцького замку. Після переходу в Унію, монастир отримує ім’я Святого Спаса», – розповідає учасник археологічної експедиції завідувач відділу давньої історії обласного музею Михайло Вашета.

Довідка:

У XIV – XV ст. Введенський монастир був осередком духовного життя в цьому регіоні. В XVI ст. наступає його занепад, а опісля повне знищення.
Після смерті луцького владики Івана Красинського-Барзобагатого православна обитель занепала. Всі багатства монастиря, село Дубище з людьми перейшли до його небожа, який перетворив святиню у свій маєток, попередньо розігнавши ченців. Недоторканим лишався монастирський храм Введення Пречистої Богородиці, який ще довгий час служив як парафіяльний для селян Дубища і навколишніх сіл. Продовжило розростатися і кладовище поблизу церкви.
Наприкінці XVIII ст. монастирська церква була доведена до аварійного стану. У 20-х роках польські колоністи перетворили кладовище в сінокіс, а за радянських часів монастирське кладовище опинилось на задвірку птахофабрики.
Під час її будівництва у 80-х роках колишній монастир було перетворено в кар’єр і сотні людських черепів та кісток стали фундаментом ще однієї «стройки комунізму».

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 720 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]