00:00
8 серпня важливий життєвий ювілей у лесезнавця та музейника, заслуженого працівника культури України В.М.Комзюк
|
|
Колектив Волинського краєзнавчого музею та усі музейні працівники Волині сердечно вітають відомого лесезнавця та музейника, заслуженого працівника культури України Віру Михайлівну Комзюк з важливим життєвим ювілеєм, висловлюють найщирішу вдячність за вагомий особистий внесок у розбудову музейної справи в області, дослідження та популяризацію життя і творчості Лесі Українки та родини Косачів, зичать міцного здоров’я, довгих років життя, творчої наснаги для подальшої діяльності на ниві лесезнавства та історичного краєзнавства Волині! Довідково:
Саме на цій посаді Віра Михайлівна копіткою працею здобула визнання як лесезнавець, музеєзнавець, талановитий організатор творчих процесів, умілий адміністратор і господарник. На її рахунку – створення кількох експозицій літературно-меморіального музею в Колодяжному (1980; 1990–1991 рр.) за новими науковими концепціями: виділення меморіальної частини (батьківський «сірий будинок» і літературне шале Лесі Українки), освоєння нового приміщення, побудованого для експозиції, наповненої багатьма меморіями Лесі Українки і усієї родини Косачів, раритетами, які характеризують епоху, в яку жила і творила ця унікальна сім’я, актуальними упродовж багатьох років. Музей «Лісової пісні» в урочищі Нечимному (2004 р.) – також заслуга Віри Михайлівни. Нею створена величезна кількість цікавих інформативних виставок, які експонувались не лише на Волині, але й за її межами. Вона – автор або співавтор кількох путівників по музейних експозиціях в Колодяжному і Нечимному, буклетів, каталогів. Каталог-довідник «Прижиттєві документи і матеріали Лесі Українки і родини Косачів у музеях, установах Волині», який видавався двічі (1996, 2008), нині може бути доповнений новими надходженнями, адже над комплектуванням фонду Косачів колектив музею працює постійно. Нариси, автором яких є В. Комзюк, увійшли до збірників «Джерела безсмертного слова» (1996; упорядник і редактор В. Гей), «Леся Українка. Волинські сюжети» (2012; упорядкування Н. Пушкар, В. Комзюк). 1996-го, в рік 125-ї річниці від дня народження Лесі Українки, підготовлено і проведено першу Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Леся Українка та родина Косачів в контексті української культури», а 1999-го – наукову конференцію «Олена Пчілка і Волинь», на той час першу і єдину в Україні, пошануванню видатної української письменниці, громадського діяча, Матері. Нині ці конференції традиційно відбуваються кожні п’ять років. За їх матеріалами видаються наукові збірники. Віра Михайлівна неодноразово брала участь у перевиданні творчого доробку Лесі Українки, Олени Пчілки, Ольги Косач-Кривинюк. Часто й сама була ініціатором таких перевидань, серед них:
Віра Комзюк – учасник багатьох конференцій, автор кільканадцяти статей в енциклопедичних довідниках, наукових збірниках та науково-популярних у періодичних виданнях. За багаторічну подвижницьку працю Віра Михайлівна Комзюк удостоєна багатьох нагород, серед яких найважливіші: Почесна грамота Президента України (1994 р.), звання «Заслужений працівник культури України» (1994 р.), обласна літературна премія «Одержимість» (1996 р.); звання Кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ст. (2009 р.), звання Почесний краєзнавець України (2010 р.), лауреат обласної премії ім. Миколи Куделі (2011 р.). Наталія Пушкар _______________________ Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2018 рік / упр. культури Волин. ОДА ; Волин. краєзн. музей ; Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; ред.-упоряд.: Є. І. Ковальчук, А. А. Понагайба. – Запоріжжя : Мєга-Мікс, 2017. – С. 153–155. |
|
|
Всього коментарів: 0 | |