Головна » 2020 » November » 28 » 28 листопада День пам’яті жертв голодоморів
00:37
28 листопада День пам’яті жертв голодоморів
28 листопада День пам’яті жертв голодоморів

Сьогодні українці всього світу вшановують пам’ять жертв голодомору 1932–1933 рр. Приспустять державні прапори, пов’язані чорними стрічками, у поминальних панахидах згадають усіх заморених голодом, відкриються виставкові зали з тематичними виставками, телебачення та інтернет наповниться різноманітною інформацією про трагедію, о 16 год. в загальній хвилині мовчання вшануємо тих, хто хотів жити, запалимо свічу Пам’яті. Волинь теж Пам’ятає.

У Волинському краєзнавчому музеї в актовій залі представлена фотодокументальна виставка «Спротив геноциду» створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ. На стендах – унікальні документи з архівів, які розкривають не тільки причина та наслідки голодомору, а й масштаби селянського спротиву, його форми і методи.

Особливе місце займає блок матеріалів – «Людяність у нелюдський час». Архівні документи, спогади очевидців свідчать про небайдужість волинян до процесів у радянській Україні та до тих, хто на собі відчув голод у 1932–1933 рр.

Західноукраїнські видання «Діло», «Українська нива», «Wolyn» за 1933 р. публікували повідомлення про голодомор, оголошували про збір допомоги голодуючим. До справи були залучені ряд українських організацій «Волинське Українське Об’єднання», «Рідна Хата» та багато інших.

Рукопис волинського історика Г. Гуртового «Жертви голодомору не забуті» вражає спогадами про пережите його родиною на Запоріжжі, де лютував голод.

Книги Андрія Бондарчука – це не тільки художні повісті, а й величезна документальна праця про злочини радянської влади щодо України, про великі людські Серця західників, про неймовірну Людяність у нелюдський час.

Відділ музейного розвитку
та екскурсійного забезпечення
Волинського краєзнавчого музею

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 205 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]