13:55
25 серпня важливий особистий ювілей у ветеранки музейної справи Волині Л.Г.Грицини
|
|
Колектив Волинського краєзнавчого музею щиро вітає ветеранку музейної справи Волині, знану музейницю та краєзнавицю з важливим життєвим ювілеєм та висловлює щирі слова вдячності за багаторічну плідну роботу в обласному музеї, значний особистий внесок у розвиток музейної справи та історичного краєзнавства Волині і зичить міцного здоров’я і довгих, довгих років життя! Хай доля буде щедрою та прихильною до Вас і дорогих Вам людей! Нагадаємо:
Часто музей асоціюють з екскурсоводом і це не випадково. Як він представить музей, як з його подачі заграє музейна експозиція, як засяє пам’ятка. Екскурсоводом від Бога називали Лідію Грицину, яка майже п’ятдесят років свого життя присвятила цій професії. Інтелігентна, приємна у спілкуванні вона запам’яталась багатьом лучанам і гостям Волині. За роки праці у Луцькому бюро подорожей та екскурсій та Волинському краєзнавчому музеї вона провела тисячі екскурсій по місту й музейній експозиції. Це екскурсії як для різного роду делегацій, так і школярів, студентів. Величезний наплив екскурсантів був у період шкільних канікул. Туристичні поїзди з усього тодішнього СРСР стікалися до Луцька.
Екскурсія для школярів у Старому мiстi Вишукана і красива, обов’язково на тонких підборах (на шпильках, як тоді казали) вона полонила екскурсантів якимось особливим шармом і ерудицією, підкорюючи бруківку Луцького замку Любарта. Влітку з гарною зачіскою, восени і взимку в елегантних капелюшках, але завжди на шпильках. Слово екскурсовода проникало в саме серце, наповнюючи його почуттям любові до рідного їй Луцька.
Екскурсія по Луцьку для музейних працівників України Час диктує свої вимоги та розуміння. Змінюється мода і на екскурсії, які стали нині інтерактивними, з використанням сучасних інноваційних технологій. Активне спілкування з екскурсантами Л. Грицина включала у свої екскурсії ще й 30 років тому, а засобом «нових технологій» був невеликий портфелик у руках екскурсовода з допоміжним, роздатковим матеріалом (фотографії, документи), яким доповнювала екскурсію. Лідія Григорівна, яка пізніше працювала завідувачем науково-освітнього відділу Волинського краєзнавчого музею, розробила десятки чи й сотні методичок, текстів екскурсій, сценаріїв масових заходів. Підготовлені нею методичні рекомендації «Етика екскурсовода» актуальні і сьогодні.
Навчальна екскурсія для працівників Волинського краєзнавчого музею На виставці були представлені фотодокументальні матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею та родинного архіву Лідії Грицини. Образ екскурсовода створюють особисті речі: указка, капелюшок, рукавички й, звичайно, славнозвісні «шпильки».
На виставці були наведені слова зі спогадів Лідії Грицини, звернені до нинішніх відвідувачів музею: «Аналізуючи минуле, розумію, що завжди мала улюблену роботу, яка дала мені можливість зустріти на своєму шляху багато цікавих, талановитих, хороших людей».
Лідія Грицина i її шкільна подруга Ірина Сензюк з останнім луцьким караїмом Самуїлом Яковичем Єшвовичем. 70-тi рр. ХХ ст.
Екслібрис Л. Грицини. Худ. М. Шамрила. 80-тi рр. ХХ ст. Автор проєкту «Музейники», |
|
|
Всього коментарів: 0 | |