Головна » 2021 » February » 1 » «1918: Крути і Луцьк»
19:50
«1918: Крути і Луцьк»
«1918: Крути і Луцьк»

До 103-ої річниці бою під Крутами у Волинському краєзнавчому музеї 29 січня відбулася презентація електронної виставки «1918: Крути і Луцьк», створеної старшою науковою співробітницею науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Яною Лис.

На захід прийшли вихованці Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні. Яна Лис розповіла про тих бійців під Крутами, чиї долі були тісно пов’язані з Луччиною: двічі репресований та розстріляний, але чудом уцілілий Матвій Данилюк; воїн УНР, підпільник УПА та викладач Оксфорду Митрофан Швидун; офіцер трьох українських армій у роки революції та двічі підсудний за військові кампанії Федір Тимченко; останній воїн УНР, що дожив до незалежності України Матвій Данилюк; крутянин, а потім український священник репресований сталінським режимом о.Йосип-Іван Грушецький.

На електронній виставці присутні змогли ознайомитися з фотографіями крутян із Луччини, світлинами населених пунктів Луцького повіту сторічної давності, звідки вони походили, документами пов’язаними з героями презентації.

По завершенню ліцеїсти також ознайомилися зі стаціонарною виставкою «Волинь у роки Української революції 1917–1921 рр.».

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 271 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]