Головна » Дошка оголошень » Музейникам
Управління музейної справи та культурних цінностей: корисні матеріали
21.01.2016

Щоб зробити корисну та актуальну інформацію максимально доступною для  музейників України, Управління музейної справи та культурних цінностей створює довідник у межах співпраці з інтернет-виданням «Музейний простір».

Матеріали, у цьому підрозділі надалі будуть доповнюватись, для цього запрошуємо Вас надсилати на пошту [email protected] потрібні, на Ваш погляд, теми. Наразі пропонуємо Вашій увазі важливі матеріали, пов’язані із нагальними питаннями роботи музейних установ.

1.Звітність.

Просимо  щороку надсилати звіт про діяльність музеїв за формою № 8-нк. до  Управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України (за адресою: м. Київ, вул. Лаврська 9, корпус 20а) та обов’язково дублювати на електрону пошту: [email protected].

Звіт про діяльність музею за  рік (форма № 8нк).

2. Безпека

 Рекомендуємо інформацію щодо необхідних дій, пов'язаних з безпекою музеїв та історико-культурних заповідників.

А) Інструкція «Управление рисками чрезвычайных ситуаций в музеях. Disaster risk management for museums» (Русско-английская версия книги опубликована Представительством ЮНЕСКО в Узбекистане в 2009 г.); (рос.).

В) Рекомендації щодо дій у разі непередбачуваних ситуацій, пов'язаних з діяльністю музеїв в зоні збройних конфліктів і можливих терактів (упорядкував С. Дяченко за матеріалами тренінгу ІККРОМ).

С) Инструкция по защите музейных и художественных ценностей от средств массового поражения (1970); (рос.).

Звертаємо увагу, що у даній інструкції міститься інформація щодо поділу на три групи музейних предметів, відповідно до значущості.

3. Перелік музеїв

Переліки музеїв, що містять державну частину музейного фонду.

А) Постанова КМУ від 2 лютого 2000 р. N 209 «Про затвердження переліку музеїв, в яких зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України».

В) Постанова КМУ від 29 листопада 2000 р. N 1766 «Про затвердження переліку музеїв, що перебувають у віданні підприємств, установ та організацій, де зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України».

4. Звірення

Звертаємо Вашу увагу на необхідність виконання наказу Міністерства культури України від 29.10.2003, № 681 щодо обов’язкового звірення наявності музейних предметів з фондово-обліковою документацією. Зазначена робота проводиться відповідно до наказів Міністерства культури від 29.10.2003, №681; від 31.08.2007, №1039/0/16-07; від 27.12.2010, №1324/0/16-10; від 21.01.2013, №27; від 10.02.2015, №47.

Наказом Міністерства культури від 29.10.2003, № 681 затверджено порядок проведення звірення наявності музейних предметів державної частини Музейного фонду України.

5.Нормативно-правова база

А) Перелік нормативних актів, що діють у галузі музейної справи.

В) Перелік нормативних актів, що діють у сфері охорони культурної спадщини.

С) Перелік нормативно-правових актів: Загальні питання у галузі культури та мистецтва.

D) Положення про наглядову раду національного закладу культури сфери управління Міністерства культури України відповідно до Наказу Міністерства культури України від 20.11.2015 №937.

6. Діючі інструкції щодо обліку та охорони музейних цінностей

А) Инструкция по учету и хранению музейных ценностей 1985 р. (рос.)

В) Инструкция по учету и хранению музейных ценностей из драгоценных металлов и драгоценных камней 1987 р. (рос.)

С) Інструкція про порядок визначення оціночної та страхової вартості пам'яток Музейного фонду України 1998р., зі змінами 2001р.

7. Стратегічні пріоритети та музейна етика

А) Пропозиції щодо першочергових стратегічних пріоритетів розвитку музейної галузі України: Аналіз ситуації (напрацювання Музейної Ради ІІ скликання  при Міністерстві культури України 2014р.).

В) Професійна етика. Кодекс музейної етики від ICOM, затверджений ХХІ-ю Генеральною Асамблеєю Міжнародної ради музеїв ІСОМ 8 жовтня 2004 року в Сеулі.

8. ЮНЕСКО

Пропонуємо до Вашої уваги Проект Рекомендацій щодо захисту та сприяння музеям і музейним колекціям, їхньому різноманіттю та ролі у суспільстві від Генерального директора  ЮНЕСКО (переклад з англійської Катерини Бусол, арт-критик, співробітниця НХМУ).

9. Методичні рекомендації.

Звертаємо Вашу увагу на затвердження Методичних рекомендацій про порядок формування тематики та контролю за виконанням наукових досліджень науковими установами та проблемними науково-дослідними лабораторіями вищих навчальних закладів, що належать до сфери управління міністерства культури України, згідно з наказам № 548, від 11.07.2014р.

10. Міжнародний досвід.

А) Пропонуємо до  уваги Закон Республіки Польща "Про музеї" від 21 листопада 1996 року.

В) Характеристики успішності американських музеїв (переклад Національного художнього музею України). З оригіналом можна ознайомитись тут.

Джерело: Музейний простір України

Додав: volyn-museum |
Переглядів: 1893
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]