Головна » Дошка оголошень » Музейникам |
ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ МУЗЕЙНИМИ ПРЕДМЕТАМИ ОСНОВНОГО ФОНДУ.
24.05.2013 | |
Волинський краєзнавчий музей
ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ МУЗЕЙНИМИ ПРЕДМЕТАМИ ОСНОВНОГО ФОНДУ,
які видаються з фондів музею для вивчення, опрацювання та експонування
Підготували:
Наталія Пушкар,
головний хранитель Волинського
краєзнавчого музею,
Ольга Корецька,
провідний науковий співробітник
відділу фондів Волинського краєзнавчого музею,
Ілона Несторук,
старший науковий
відділу фондів Волинського краєзнавчого музею
І. Загальні положення
1. Музейні предмети, що зберігаються у фондах Волинського краєзнавчого музею, експонуються у його відділах та філіалі, є народним надбанням і охороняються державою у відповідності з чинним законодавством (Закон України «Про музей та музейну справу» зі змінами й доповненнями в остаточній редакції 2012 року).
2. Музейні предмети видаються з фондів дослідникам для використання з науковою, соціально-культурною метою, для вивчення, опрацювання, використання у постійнодіючих експозиціях та на тимчасових виставках, для проведення реставраційних робіт тощо.
ІІ. Порядок оформлення дослідників для роботи з музейними предметами
3. До роботи з музейними предметами допускаються позамузейні дослідники, які пред’явили музеєві клопотання установи, що направила їх, на бланку з печаткою, за підписом керівника, паспорт або службове посвідчення. В клопотанні повинні бути вказані тема, хронологічні рамки і мета дослідження. Установа, що видала клопотання, або дослідник, який пред’явив його від свого імені, несе повну відповідальність за правильне використання музейних предметів і матеріалів та інформації, що міститься в них.
Керівництво музею має право вирішувати питання про допуск осіб до роботи з музейними матеріалами.
4. Дозвіл на користування музейними матеріалами дає директор музею на термін, що визначається в залежності від об’єму роботи, але не більше одного року. По закінченні календарного року або при зміні теми роботи дослідники зобов’язані подати нові клопотання.
5. Дослідники, допущені до роботи з музейними матеріалами, заповнюють анкету встановленого зразка, знайомляться з чинними Правилами і зобов’язуються їх виконувати.
6. Наукові співробітники музею допускаються до роботи з фондовими матеріалами лише з дозволу директора – резолюції на обґрунтованій заявці-клопотанні.
ІІІ. Порядок видачі матеріалів дослідникам
7. Дослідникам видаються лише обліковані й опрацьовані матеріали доброї фізичної збереженості. При наявності копій оригінали не видаються.
8. Матеріали видаються строго по темі дослідження (експозиції, виставки, публікації), вказаній у клопотанні, в об’ємі і на термін, встановлений музеєм.
9. Унікальні матеріали (документи), допуск до яких обмежений, видаються для вивчення, опрацювання за спеціальним дозволом керівництва музею на строк від 1-го до 5-ти днів.
10. Переміщення предметів музейного значення всередині музею для використання в експозиції, на тимчасових і пересувних виставках, для реставрації, наукового вивчення відбувається в кожному окремому випадку з дозволу директора.
Внутрішнє переміщення предметів оформляється актами, які підписуються відповідними особами, що прийняли і видали предмет. Акти затверджуються директором музею.
11. Замовлення на видачу музейних предметів оформляється шляхом заповнення бланків вимог (заявок). Наступні замовлення виконуються лише після повернення дослідником у відділ фондів раніше одержаних матеріалів.
12. Дослідник (у т. ч. наукові співробітники музею) одержують музейні матеріали лише під розписку, шляхом оформлення акту на видачу.
13. Наукові співробітники відділу фондів консультують дослідників, у т. ч. співробітників музею, з питань користування науково-довідковим апаратом, надають дослідникам можливість користуватися науково-допоміжними посібниками – картотеками, каталогами тощо.
IV. Порядок користування музейними предметами
14. Користування музейними предметами дозволяється:
- позамузейним відвідувачам – лише у спеціально відведеному приміщенні (у робочій кімнаті відділу фондів);
- науковим співробітникам музею – у відділі фондів або у своїх службових кабінетах.
15. Видача музейних предметів на виставки, в експозиції всередині музею здійснюється за попереднім клопотанням, актами видачі – з дозволу директора музею.
16. Видача музейних предметів з фондів музею на виставки в інші музеї або установи відбувається:
- музеям і установам системи Міністерства культури – з дозволу Мінкультури України за клопотанням музею і за наявності гарантійного листа установи;
- музеям і установам, які не входять в систему Міністерства культури України – за клопотанням керівного органу, у віданні якого знаходиться установа, куди передається предмет, з дозволу Мінкультури України;
- позамузейним відділам Волинського краєзнавчого музею – з дозволу Управління культури Волинської облдержадміністрації.
17. Відділ фондів може виготовляти на замовлення дослідників копії документів. Для одержання дозволу на виготовлення копій дослідники подають спеціальні клопотання установ і заповнюють бланки-заяви установленого зразка. Заяви в кожному конкретному випадку розглядаються директором музею, який дає дозвіл на копіювання, яке здійснюється для позамузейних дослідників після оплати відповідно до Переліку платних послуг Волинського краєзнавчого музею.
18. Документи поганої фізичної збереженості для копіювання не видаються.
19. Право публікації музейних матеріалів надається дослідникам лише на основі спеціального клопотання установи і з обов’язковими посиланнями на те, що дані матеріали є власністю ВКМ.
20 Дослідники (у т. ч. наукові співробітники музею) зобов’язані:
- дотримуватись правил користування музейними предметами;
- нести відповідальність за збереженість музейних матеріалів упродовж всього часу користування ними;
- старанно перевіряти стан одержаних для роботи матеріалів, негайно повідомляти про помічені дефекти працівникові відділу фондів;
- у випадку необхідності пред’являти працівникові відділу фондів (хранителеві відповідної групи) для перегляду, виписки, замітки тощо;
- повертати матеріали у фонди не пізніше установленого терміну;
- представляти у музей примірник видання або бібліографічну довідку у випадку використання матеріалів у пресі.
21. Дослідникам (у т. ч. науковим співробітникам музею) забороняється:
- використовувати музейні матеріали в цілях, не передбачених клопотанням;
- передавати музейні матеріали для користування іншим особам;
- під час користування документами, світлинами, книгами – загинати листки, робити помітки, перегинати корінець, калькувати текст, водяні знаки та ілюстрації;
- у жодному разі не наносити шкоди музейним матеріалам, отриманим з фондів для роботи.
22. За порушення правил користування музейними матеріалами дослідники можуть бути позбавлені права користування ними назавжди.
23. В експозиції та на виставках створювати умови, які забезпечували б збереженість музейних матеріалів від викрадення, передчасного старіння і механічних пошкоджень:
- цінні експонати забороняється експонувати незаскленими або поза вітринами. У відкритій експозиції біля великогабаритних експонатів влаштовуються огородження;
- захищати експонати від дії світла, особливо сонячного; особливо світлочутливі (акварелі, документи, тканини і т. ін.) повинні мати додатковий захист;
- для кріплення експонатів основного фонду у вітринах, на стендах у жодному разі не використовувати клей, скотч, цвяхи, шпильки;
- дрібні предмети експонувати лише у засклених вітринах;
- документи, рисунки, графіку допускається експонувати лише тимчасово, не більше 3-х місяців, тому краще оригінали в експозиції замінити якісними копіями;
- при пошкодженні експоната музей зобов’язаний забезпечити повне збереження усіх його частин і передачі їх у реставраційні майстерні для реставрації.
________________________________
Правила користування музейними предметами основного фонду, які видаються з фондів музею для вивчення, опрацювання та експонування. – Луцьк, 2013 – 6 с.
|
|
Додав: volyn-museum | | |
Переглядів: 1845 |
Всього коментарів: 0 | |