Головна » Дошка оголошень » Музейникам
Лекція Зеновія Мазурика "Музейна політика в Україні і тенденції розвитку музейництва" у Львові
10.02.2017

Початок події:22 лютого 2017 16:30

Вартість:Вхід вільний

Адреса:м. Львів, вул. Козельницька, 2а

Гуманітарний факультет УКУПрограма культурології УКУ та Кафедра нової та новітньої історії України запрошують на науковий семінар за участі віцепрезидента Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), експерта з питань музейництва ЗЕНОВІЯ МАЗУРИКА "Музейна політика в Україні і тенденції розвитку музейництва".

Говоритимемо про:
• про зміни в сучасному музейному середовищі
• про засадничі принципи діяльності музею
• про долання перешкод у ровитку музейництва в Україні

Музеї трансформувалися з хранилищ предметів і знань до процесорів знань. Музеї стали місцями представлення різних інтересів, місцями розмірковування про предмети, ідеї та їх функції, самостійними комунікаційними системами.... Зміни в музейному середовищі ведуть до зростання відмінностей і невідповідностей у визначеннях музейної діяльності та в підготовці музейних фахівців.Для чіткого розуміння значення музеїв та засадничих принципів їх діяльності необхідні фундаментальні філософські основи музейної діяльності.
Для розвитку музейництва в Україні існує багато перешкод і обмежень на різних рівнях: нормативної бази, вертикалі управління, фінансових ресурсів, умов для залучення додаткових ресурсів, розвитку партнерів і зацікавлених інституцій: науки, освіти, туризму тощо, і, звичайно ж, ефективного музейного менеджменту, ієрархічна організаційна структура, брак музеологічних знань, забюрократизованість, зайнятість рутиною, відсутність стратегічного планування тощо.

Зеновій Мазурик (1950 р.н. ) закінчив факультет іноземних мов Львівського університету, працював начальником управління культури Львівської облдержадміністрації, заступником директора Львівської галереї мистецтв, помічником голови облдержадміністрації, старшим викладачем кафедри теорії й історії культури Львівського університету та кафедри менеджменту мистецтва Львівської національної академії мистецтв, віцепрезидент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), експерт з питань музейництва.

Додав: volyn-museum |
Переглядів: 783
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]