Головна » Дошка оголошень » Музейникам
Комунальні музеї за оренду держмайна платитимуть державі 1 гривню на рік
02.12.2015

Кабінет міністрів України вніс зміни до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року № 786 (далі – Методика) і, таким чином, врегулював розмір річної плати за оренду нерухомого державного майна музеями, які утримуються за рахунок місцевого бюджету. Таке рішення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 року № 986.

До сьогодні ставка орендної плати для музеїв, що належать до комунальної власності територіальних громад населених пунктів та утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів, визначалася на загальних умовах, визначених Методикою. Так, ставка орендної плати для закладів культури, що належать до комунальної власності і фінансуються з місцевого бюджету, становила 2 % на рік від експертної оцінки, у той час як для закладів культури державної форми власності, які розміщуються на території об’єктів комунальної форми власності, встановлюються пільгові ставки орендної плати.

На сьогодні в Україні орендують державне майно близько 30 комунальних музеїв, що утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів і є неприбутковими. Відсутність відповідних бюджетних призначень з місцевих бюджетів призводить до заборгованості комунальних музеїв по орендній платі за користування державним майном.

Прийнятий Кабінетом Міністрів України варіант вирішення цієї проблеми вперше з`явився в інформаційному просторі ще в 2013 -му році, в тому числі про нього говорила урядовцям і Громадська рада першого скликання при Міністерстві культури України. Другий етап лобіювання вже музейниками цього питання розпочався навесні 2015 року, коли Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник розпочав процес приведення в норму до чинного законодавства питання оренди його приміщень, в яких розміщуються музеї комунальної форми власності. І саме тоді ця ідея вдруге була донесена до тепер вже віце-прем’єра з гуманітарних питань - міністра культури України Вячеслава Кириленка у січні 2015 року під час його зустрічі з керівниками національних заповідників. Відтак після дворічної кампанії поправка була внесена урядом до Методики.

Внесені до пункту 10 Методики зміни включають комунальні музеї до переліку підприємств, установ та організацій, для яких розмір річної орендної плати за оренду державного нерухомого майна становить 1 гривню,  і , таким чином, передбачають встановлення рівних умов для розвитку та забезпечення здійснення основної діяльності музеїв державної та комунальної власності. В свою чергу, це дозволить комунальним музеями спрямувати кошти на власний розвиток, зокрема на поповнення їх колекцій, створити належні умови для їх зберігання та експонування, популяризації закладів, що в цілому сприятиме зростанню відвідуваності таких музеїв як об’єктів, що створюють туристичну привабливість населених пунктів, а також відповідному збільшенню доходів місцевих бюджетів.

Джерело: Музейний простір України

Додав: volyn-museum |
Переглядів: 1152
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]