Головна » Статті » Колодяжненський літературно меморіальний музей Лесі Українки

У категорії матеріалів: 13
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 »


Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

   4 жовтня минає 85 років від дня смерті української поетеси, драматурга, прозаїка, публіциста, видавця, етнографа, фольклориста, громадського діяча, матері Лесі Українки − Ольги Петрівни Косач, уродженої Драгоманової, яка друкувалася під псевдонімом Олена Пчілка.

Колодяжненський літературно меморіальний музей Лесі Українки | Переглядів: 889 | Додав: volyn-museum | Дата: 27.09.2015 | Коментарі (0)

   З 1879 року, відколи родина Косачів у повному складі поселилася в Луцьку, це місто у житті майбутньої письменниці зайняло особливе місце. Її сестра Ольга Косач-Кривинюк писала, що "…там почалися два найвизначніші у Лесиному житті процеси: там почалася її творчість, що піднесла її так високо, там почалася страшна недуга, що занапастила її в розквіті творчості".


   Співцем "нового" краю — України була велика українка Лариса Косач, 144 роки від дня народження якої минає 25 лютого і псевдонім якої "Леся Українка" сам собою говорить про ставлення цієї людини до рідної країни: бажання бачити її вільною, процвітаючою. "Новому краю" будуть притаманні такі вічні людські цінності, як любов, правда, рівність, воля, щастя, братерство, всебічна освіченість всіх членів суспільства…


   Вірш «Надія Леся написала у Луцьку 1880 року. Під заголовком «Пісня заволоки» від вперше опублікований у львівській «Зорі» (1887 р., № 24). Автограф не зберігся. У рукописному варіанті (переписаний старшим братом Михайлом) існує у альбомі «Поезія», подарованого доньці Оленою Пчілкою.


   У львівському журналі «Зоря», № 22, стор. 186, був опублікований твір Лариси Косач – вірш «Конвалія», підписаний «Волинь, 1884, 30 жовтня. Леся Українка».


   1 серпня 2014 року виповнилося 35 років від того дня, коли завідувачем Колодяжненського літературно-меморіального музею стала Віра Михайлівна Комзюк, скромна вчителька історії та географії Дольської восьмирічної школи Любешівського району, корінна жителька Колодяжного.


   За останні два десятиліття літературно-меморіальний музей Лесі Українки в селі Колодяжному став потужним осередком науки, культури, просвітництва. Його колектив веде наукову, пошукову, експозиційну, масову науково-освітню, лекційну роботу. Протягом року музей обслуговує більше 30 тисяч відвідувачів.


   Климент Квітка зібрав понад 6 000 народних пісень, переважно українських. Понад 200 мелодій з цього зібрання було використано українськими та російськими композиторами як теми для симфонічно-інструментальних творів. Він також заклав основи сучасної музично-фольклористичної педагогіки. Справжнє світове визнання вченого розпочалося з останньої чверті ХХ ст.

    1 серпня 100 років від дня смерті Лесі Українки (1871–1913) – видатної української поетеси, драматурга, громадської діячки.

5 листопада 1948 р. радянська влада нарешті знайшла можливість виділити кошти на ремонт меморіальної садиби Лесі Українки в с. Колодяжному, що на Ковельщині. Так було покладено кінець багаторічному нехтуванню пам’яттю славетної поетеси, письменниці й громадської діячки, яка здійснила величезний внесок у розвиток вітчизняної та світової літератури.

1-10 11-13