Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 250
Показано матеріалів: 11-20
Сторінки: « 1 2 3 4 ... 24 25 »


   4 травня виповнилося 130 років від дня народження видатного громадсько-політичного і державного діяча, члена Української Центральної Ради, уродженця Луцького району Миколи Ковальського.

Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 1402 | Додав: volyn-museum | Дата: 01.05.2015 | Коментарі (0)

   Одна з понад двох сотень вулиць у Володимирі-Волинському названа на честь Мирослава Зубінського. 8 квітня нинішнього року виповнюється 110 літ від дня народження талановитого митця. Який ж слід залишив цей чоловік у історії волинського живопису, як склалася його доля?

Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 894 | Додав: volyn-museum | Дата: 02.04.2015 | Коментарі (0)

   З 1879 року, відколи родина Косачів у повному складі поселилася в Луцьку, це місто у житті майбутньої письменниці зайняло особливе місце. Її сестра Ольга Косач-Кривинюк писала, що "…там почалися два найвизначніші у Лесиному житті процеси: там почалася її творчість, що піднесла її так високо, там почалася страшна недуга, що занапастила її в розквіті творчості".


   Співцем "нового" краю — України була велика українка Лариса Косач, 144 роки від дня народження якої минає 25 лютого і псевдонім якої "Леся Українка" сам собою говорить про ставлення цієї людини до рідної країни: бажання бачити її вільною, процвітаючою. "Новому краю" будуть притаманні такі вічні людські цінності, як любов, правда, рівність, воля, щастя, братерство, всебічна освіченість всіх членів суспільства…


   Вірш «Надія Леся написала у Луцьку 1880 року. Під заголовком «Пісня заволоки» від вперше опублікований у львівській «Зорі» (1887 р., № 24). Автограф не зберігся. У рукописному варіанті (переписаний старшим братом Михайлом) існує у альбомі «Поезія», подарованого доньці Оленою Пчілкою.


   У львівському журналі «Зоря», № 22, стор. 186, був опублікований твір Лариси Косач – вірш «Конвалія», підписаний «Волинь, 1884, 30 жовтня. Леся Українка».


   У 2012 році жителька с. Ладинь Галина Власюк передала в Любомльський краєзнавчий музей вишитий рушник, який вразив працівників закладу своїм патріотизмом та неповторністю. Він датований, згідно з написом – 15 жовтня 1937 року, тобто, був виконаний до свята Покрови Пресвятої Богородиці. Вражає не тільки мистецька робота, але й сам сюжет.

Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 647 | Додав: volyn-museum | Дата: 15.11.2014 | Коментарі (0)

   1 серпня 2014 року виповнилося 35 років від того дня, коли завідувачем Колодяжненського літературно-меморіального музею стала Віра Михайлівна Комзюк, скромна вчителька історії та географії Дольської восьмирічної школи Любешівського району, корінна жителька Колодяжного.


   У долі Григорія Гуртового (1924 - 2012) поєдналися дві прадавні історичні частини України. За життя він став видатним сином Волинського краю, відомим краєзнавцем, знаним музейником, засновником першого на Волині музею на громадських засадах. Але його родинне коріння сягає Запорозьких земель, де пройшли роки раннього дитинства, становлення і формування основних життєвих орієнтирів.


   Є на Волині люди, закохані в історію рідного краю. Проте, без одержимості, здорового ентузіазму та навіть фанатизму їм не обійтись. Не бракує ні першого, ні другого, ні третього Зіновію Марковичу Євницькому, волинському краєзнавцю і педагогу. Все своє життя він присвятив школі і по праву може називатись вчителем від Бога. Багато з його вихованців стали відомими, хорошими людьми, а він і далі у свої вісімдесят три роки продовжує працювати з дітьми, передавати їм свій досвід, свою життєву мудрість. Бо, спробувавши у своєму житті чимало, знає – це його покликання, його життя...


1-10 11-20 21-30 31-40 ... 231-240 241-250