Головна » Статті » Володимир-Волинський історичний музей
ВОЛОДИМИРЧАНИН СФОТОГРАФУВАВСЯ З ЮРІЄМ ГАГАРІНИМ.
ВОЛОДИМИРЧАНИН СФОТОГРАФУВАВСЯ З ЮРІЄМ ГАГАРІНИМ
Людське життя – найкращий сценарист. Дуже часто воно робить такі круті повороти, дарує можливість зустрітися з непересічними і, навіть, видатними особистостями. Так трапилося і з володимирчанином Павлом Рибочкою...
Коли я дізнався, що один з моїх сусідів свого часу сфотографувався з космонавтом Юрієм Гагаріним, то дуже зацікавився цим випадком. При нагоді завітав у гості до дружини Павла Івановича Рибочки (на жаль, чоловік уже відійшов у Вічність). Пані Валентина – дуже приємна у спілкуванні людина. Жінка одразу полинула спогадами у часи своєї незабутньої юності. В той час вона навчалася у місцевій школі №1. Одного дня до них на педагогічну практику надіслали молодих студентів з Володимир-Волинського педагогічного училища. Був серед них і красень Павло Рибочка. Павло народився у Вінницькій області у простій селянській родині. Так склалося, що після розформування Вінницького педучилища він потрапив на навчання до нашого міста, яке стало для молодого подолянина рідним. Ще на практиці у школі Павлові впала в око молода і вродлива юнка Валентина. «Від долі не втечеш, її і конем не об'їдеш», – кажуть у народі. Наступна зустріч молодих людей відбулася на танцях у Будинку офіцерів (нині там Юріївська церква). Відтоді Павло зрозумів, що Валентина – його доля. Згодом молоді люди одружилися, у них народилося дві прекрасні доньки. Зараз Валентина Сергіївна тішиться внуками та правнуком. «Павло Іванович був надзвичайно доброю, порядною, працьовитою і головне – простою, щирою людиною. Таким залишався навіть тоді, коли займав керівну посаду», – згадує про чоловіка пані Валентина. У 60-70 х роках 20 ст. Павло Іванович Рибочка працював першим секретарем Володимир-Волинського райкому комсомолу. Як на той час – дуже відповідальна та поважна посада. Павлу Івановичу довелося бути делегатом 20 з'їзду Ленінської спілки комуністичної молоді України, який відбувся у Києві 25-27 квітня 1966 року (фото №1, П.Рибочка – у третьому ряду третій ліворуч). Комсомол УРСР в той час очолював Юрій Єльченко, який згодом став міністром культури УРСР, а в 1990 році – депутатом Верховної Ради вже незалежної України, головою комісії з питань державного суверенітету України. Комсомол у 60-70-х роках 20 ст. ставив собі за мету залучення молоді до трудових перемог, до будівництва «нового комуністичного суспільства». Гостем з'їзду була людина, яка стала легендою ще за життя – космонавт Юрій Гагарін (фото №2). Тож житель Володимира-Волинського Павло Рибочка став єдиною людиною з нашого міста, якому вдалося сфотографуватися з Юрієм Гагаріним! На цьому історичному фото можна також побачити вище партійне керівництво УРСР 60-70-х років 20 ст. Фото цікаве ще й тим, що Гагарін сфотографувався на ньому за два роки до своєї трагічної загибелі. Як відомо, Юрій Гагарін загинув 27 березня 1968 року під час тренувального польоту на літаку МІГ-15 поблизу села Новосьолово Володимирської області у Росії.
Політ Гагаріна в космос став подією планетарного масштабу. 14 квітня 1961 року йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу, він також став Героєм Соцпраці Чехії, Болгарії, В'єтнаму, почесним громадянином 17(!) міст, серед них – українські міста Вінниця та Севастополь; відомого льотчика нагородили найвищими радянськими відзнаками – Золотою Зіркою та орденом Леніна. Поховали Юрія Олексійовича біля Кремлівської стіни на Красній площі у Москві.
У багатьох містах Гагаріну встановлено пам'ятники. Був такий монумент і у Володимирі-Волинському. Але, на жаль, його знесли у 90-х роках 20 ст. Він знаходився у парку, котрий носив ім'я всесвітньовідомого космонавта. На фото №3 – пам'ятник Ю.Гагаріну, біля якого сфотографований автор цих рядків з мамою – Марією Іванівною (фото зроблене у 1985 році). Безперечно, що такі цікаві життєві історії трапляються не часто, але вони залишаються надовго у пам'яті людей.
Богдан Янович,
науковий співробітник Володимир-
Волинського історичного музею
Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Додав: volyn-museum (09.01.2013)
Переглядів: 570 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]