Головна » Статті » Володимир-Волинський історичний музей
ВОЛИНЯНКА, ЯКА ВИСТУПАЛА НА СЕСІЇ ООН.
Богдан Янович (м. Володимир-Волинський)
 
ВОЛИНЯНКА, ЯКА ВИСТУПАЛА НА СЕСІЇ ООН
 
Прикордонне волинське містечко Устилуг відоме за межами України. У ньому щоліта (аж до 1914 року) жив і творив знаний російський композитор Ігор Стравінський, тут народився Петро Бромірський – талановитий художник, учень і друг Врубеля. З Устилугом пов'язане також ім'я Олени Хохол.
 
Олена Миколаївна Хохол народилася 3 червня 1897року у містечку Устилузі. Місцеві старожили згадували про цю порядну і мудру родину з великою пошаною. Батьки – Микола Гаврилович і Катерина Павлівна виховали доньку Олену допитливою людиною, яка прагнула пізнавати нове і невідоме.
У 1921році Олена Хохол закінчила Київський медичний інститут і отримала фах педіатра. За направленням поїхала працювати до Умані, де завідувала Будинком дитини. З 1925 року працює в Київському інституті охорони материнства і дитинства, захищає кандидатську дисертацію .
У роки Другої світової війни Хохол працює завідуючою військової медчастини в місті Сердобську Пензенської області (Росія).
Наприкінці 1942 року Олену Миколаївну призначають начальником управління дитячих лікувальних установ Наркому охорони здоров'я СРСР.
У повоєнному 1945 році Олена Хохол захищає докторську дисертацію і отримує звання професора. Відтоді очолює кафедру госпітальної педіатрії Київського медінституту імені О. Богомольця.
Все своє свідоме життя наша землячка присвятила служінню материнству і дитинству, лікувала патології у дітей грудного віку. Цій темі присвятила понад 80 наукових праць. Під її керівництвом було захищено 3 докторських і 23 кандидатських дисертації. Хохол – учасник багатьох міжнародних медичних конференцій і симпозіумів. Олена Миколаївна удостоїлася найвищих нагород Радянського Союзу. Олена Хохол виступала на 7 і 8 сесіях Організації Об'єднаних Націй (з питань охорони дитинства).
 В пам'ять про жінку вченого її іменем названо кафедру госпітальної педіатрії у Київському медуніверситеті імені Богомольця , а також вулицю у Володимирі-Волинському, яка прямує до районної лікарні.
І хоча Олена Хохол не мала власної родини, але своє життя присвятила порятунку дітей, тому і про неї можна сказати словами Василя Сухомлинського : «Серце віддала дітям».
______________________________
Стаття надана сайту Богданом Яновичем, науковим співробітником Володимир-Волинського історичного музею.
Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Додав: volyn-museum (10.08.2011)
Переглядів: 1046 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]