Головна » Статті » Волинський краєзнавчий музей
Фондоутворювачам і меценатам – велика вдячність

Фондоутворювачам і меценатам – велика вдячність

Як на початках становлення, так і нині, музей не міг би існувати без участі у його діяльності щедрих дарувальників, меценатів людей, не байдужих до історії свого краю, до його слави, як до давньої, так і сучасної. Імена Беднарського, Прусевича, Пшемиського, Леського, Фітцке, Клінга, Дублянського, Мацко пов’язані з історією музею: їхні колекції, колекції перших фондоутворювачів лягли в основу музею міжвоєнного періоду.

До свого 85-річчя Волинський краєзнавчий музей підійшов з чудовими дарунками від добродійників, серед яких:

­ Златогорський Олексій Євгенвич.

Крім великої кількості археологічних матеріалів з розкопок у Луцьку, Володимирі-Волинському тощо, він передав рідкісні нині книги: прижиттєве видання творів Лесі Українки 1899 року, Історію України від приходу і оселення слов’ян Бантиш-Каменського (поч. ХХ ст.), інші цінні для музею предмети.

­ Оляндер Луїза Костянтинівна.

Передала документи, фото, колекцію філокартії, журнали, книги, особисті речі професора Бублейник Людмили Василівни (1934 - 2013), – всього  кілька сотень одиниць зберігання. Крім того, відділом фондів почато комплектування особистого архіву професора, академіка вищої школи Оляндер Л. К.

­ Літевчук Віктор Олексійович.

Лише упродовж 2014 року передав до музею біля 40 предметів, у т. ч. журнали «Наш світ», які видавав 1935 року в Луцьку письменник, ім’я якого лише тепер повертається до нас, Володимир Павлович Островський; поштові листівки першої третини ХХ століття (видові, портретні (Й.І.Крашевський, Леся Українка); видання творів Лесі Українки 1920-х років; переклад «Лісової пісні» польською мовою 1982 року та інші матеріали.

­ Неймарк Тетяна Іванівна.

Після вечора пам’яті, присвяченого художникові Неймарку Леоніду Едуардовичу, і виставки його живописних і графічних робіт (акція відбулася у Волинському краєзнавчому музеї в березні 2013 року) Тетяна Іванівна передала до музейної колекції кілька десятків творів графіки художника, які для музею мають тим більше значення, що тематично майже всі вони присвячені Волині – її історії, природі, в яку художник був закоханий усе своє життя.

­ Гулько Геннадій Якович.

Його співпраця з Волинським краєзнавчим музеєм розпочалась ще у кінці 1980-х років і продовжується досі. Від нього надходять археологічні знахідки, предмети нумізматики і фалеристики, книги, у виданні яких історик бере участь.

­ Якуб’юк Анатолій Іванович.

З власної бібліотеки подарував підбірку Волинських єпархіальних відомостей та інших книг краєзнавчої тематики, виданих у ХІХ та ХХ столітті.

­ Владика Никодим (Горенко Віктор Васильович), єпископ Житомирський і Новоградволинський УПЦ подарував 5 ікон кінця ХVІІІ – початку ХХ ст. і напрестольний хрест поч. ХХ ст.

­ Владика Матфей (Шевчук Володимир Іванович), єпископ Володимир – Волинський УПЦ КП передав до музею поховальні хоругви початку ХХ ст., які нині не використовуються при требах.

Значні колекції різноманітних предметів, які мають історико-культурну цінність, продовжують надходити до музею від Ягодинської митниці й Управління служби безпеки України у Волинській області. Найцікавіші з них представлені в стаціонарних музейних експозиціях, на постійно діючій виставці відкритих фондів «Врятовано для України», на різноманітних тимчасових виставках. До речі, з нагоди музейного ювілею виставку «Врятовано для України» доповнено новими цікавими експонатами.

Наталія Пушкар,

головний хранитель Волинського краєзнавчого музею

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Додав: volyn-museum (13.05.2014)
Переглядів: 515 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]