Головна » Дошка оголошень » Музейникам
Від фестивалю до фестивалю: до 10-річчя Всеукраїнського музейного фестивалю.
18.01.2015

У вересні 2015 р. Дніпропетровський національний історичний музей чекає працівників музеїв України та інших країн світу на 4-й Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей і діти: дитячі програми, центри, музеї», присвячений 160-річчю від дня народження Д.І. Яворницького. В цьому році фестивалю виповнюється 10 років. 

І за цей час музей має свою історію, особливу традицію та коло друзів.

7-12 листопада 2005 р. — в Дніпропетровську на базі Дніпропетровського історичного музею імені Д.І. Яворницького до 150-річчя від дня народження академіка Д.І. Яворницького відбувся І-й Всеукраїнський музейний фестиваль “Музей третього тисячоліття”, підтриманий Міністерством культури України, Дніпропетровською обласною та міською владою. В ньому взяли участь 85 музеїв України, Державне підприємство “Мистецький арсенал”, Міжнародний фонд “Україна 3000”, 2 музейних видання (журнал “Музеї України”, інформаційний бюлетень “Український музей”, м. Київ), комп’ютерна фірма “Нульовий кілометр”, м. Одеса. Відвідало його 210 осіб.

Проходило 4 конкурси:

- міні-виставки «Персоналії мовою музейної експозиції» та інсталяції на вільну тему;

- музейні наукові та рекламні видання;

- музейні аудіовізуальні програми (візитна картка, реклама конкретних заходів, оригінальний музейний телепроект);

- музейні мультимедійні програми (веб-сайт, веб-каталог, ігрові проекти).

Подано 282 заявки на чотири конкурси, в тому числі 38 виставок,  200 видань, 30 відео-фільмів, телесюжетів, рекламних роликів, 14 комп’ютерних програм.

Їх оцінювали 11 членів Експертної ради.

48 переможців отримали дипломи та подарунки (комп’ютерну, фото, аудіо-апаратуру, книги, статуетки).

Додаткова програма:

- Міжнародна наукова конференція, присвячена 150-річчю від дня народження Д.І.Яворницького та 100-річчю ХІІІ-го Археологічного з’їзду.

- Майстер-клас «Музей і діти» (показані: музейне заняття для дітей «Чудовий букет», гра-вікторина для школярів «Джерело»; відбувся обмін досвідом роботи).

- Захід «Козацький куліш просто неба в садибі Д.І. Яворницького», музейна вітальня, нічний сеанс в діорамі та історичному музеї «Світло в ночі» — «Людина і Степ» та «Таємнича діорама».

- Учасники фестивалю взяли участь у відкритті меморіальної дошки, присвяченої А.Я. Фабру – катеринославському губернатору.

 

16-23 вересня 2008 р. – у Дніпропетровську відбувся ІІ-й Всеукраїнський музейний фестиваль “Музеї у сучасному поліетнічному світі”, в якому взяли участь 105 музеїв, заповідників та дві приватні фірми України, крім того — 10 музеїв, 2 музейні видання були присутні в якості гостей. Всього 360 осіб.

Проходило 5 конкурсів:

- міні-виставки «Міжетнічні зв’язки і паралелі в народній культурі» та на вільну тему;

- музейні видання (каталоги, презентаційні альбоми, оригінальні видавничі проекти);
- музейні аудіовізуальні програми (візитна картка, реклама конкретних заходів, оригінальний музейний телепроект);

- музейні мультимедійні програми (веб-сайт, веб-каталог, ігрові проекти);

- впровадження музейних програм, акцій, заходів (промоушен).

Подано 366 заявок на п’ять конкурсів, в тому числі – 41 виставка, 214 книг, 40 аудіо-візуальних та 20 комп’ютерних програм, 51 промоушен.

Їх оцінювали 10 членів Експертної ради.

38 переможців отримали дипломи та подарунки (комп’ютерну, фото, аудіо-апаратуру, книги, статуетки).

Додаткова програма:

- Круглий стіл "Музеї і діти, дитячі програми, дитячий музей, дитячий музейний центр: сьогодення та перспективи".

- Круглий стіл "Музеї і туризм: реалії та перспективи".

- Музейна вітальню “In vino, veritas”, нічний сеанс в діорамі та історичному музеї — «Людина і Степ», «Таїмнича діорама»; свято просто неба «Чисті джерела»; вечір старовинної музики «Звуки крізь століття» в музеї «Літературне Придніпров’я»; музичний захід з історії українських музичних інструментів в меморіальному будинку-музеї Д.Яворницького.

Представники музеїв України взяли участь у відкритті меморіальної дошки одному з фундаторів музею, природознавцю І. Акінфієву.

 

14-19 вересня 2011 р. — пройшов ІІІ-й Всеукраїнський музейний фестиваль «Музеї України у всесвітньому культурному просторі». Учасниками фестивалю були 106 музеїв, заповідників, громадських об’єднань, фірм, музейних журналів (всього 300 осіб). З них 33 заклади вперше побували на фестивалі в Дніпропетровську.

Програма складалася з 3 конкурсів:

- Мистецтво музейної експозиції (міні-виставки) по темах: «Раритети в експозиційному музейному просторі» та «Структури повсякденності в музеї»;

- Музейні видання (каталоги, презентаційні альбоми, оригінальні видавничі проекти);

- Впровадження музейних програм, акцій, заходів (промоушен),

Подано 280 заявок на три фестивальні конкурси, в тому числі – 54 виставки, 161 видання, 65 промоушенів.

Їх оцінювали 8 членів Експертної ради.

38 переможців отримали дипломи та подарунки (комп’ютерну, фото, аудіо-апаратуру, книги, статуетки).

Вперше на фестивалі були вручені персональні нагороди: 4 молодим працівникам – за вдалий дебют в музейній галузі, та 4 досвідченим працівникам – за багаторічне служіння музейній справі.

Додаткова програма:

- Круглий стіл "Експертиза і оцінка музейних цінностей" (ведучий, доповідач — В. Індутний);

- Круглий стіл "Комп’ютерна ера в музеї" (ведучі, доповідачі Д. Мурадов та П. Усенко).

- Майстер-клас "Мистецтво музейної експозиції" (з досвіду роботи художника-дизайнера Олександра Антонця, м. Суми);

- Майстер-клас "Європейський менеджмент і музеї".

- Музей показав учасникам фестивалю: фольклорно-етнографічне музейне свято просто неба «Гончарне коло» з файєр-шоу; нічний театралізований сеанс «Колись ми будемо солдатами…»; презентацію відкриття нової експозиції зали № 4 історичного музею «Історичні постаті в історії Катеринославського краю к. ХІХ — п. ХХ ст.» за участю театру «Віримо»; фольклорне свято «Їх єднала любов до України (Л. Українка і Д. Яворницький)» в будинку-музеї Д. Яворницького.

 

У вересні 2015 р. Дніпропетровський національний історичний музей чекає працівників музеїв України та інших країн світу на 4-й Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей і діти: дитячі програми, центри, музеї», присвячений 160-річчю від дня народження Д.І. Яворницького.

Учасники візьмуть участь у 3-х конкурсах (експозиційному, видавничому, з музейного промоушену), які будуть оцінювать 9 членів Експертної ради.

Запланована додаткова програма:

- Круглий стіл "Європейські стандарти діяльності музеїв з дитячою аудиторією"

- Круглий стіл "Комп‘ютерні технології для дітей в музеї"

- Майстер-класі «Динамічні музейні дитячі програми, виставки, музеї»

- Презентаціях за тематикою фестивалю.

- Ознайомлення з музеями Дніпропетровська та досвідом їхньої роботи (нові музеї, музейні свята просто неба, музей вночі, інтерактивні екскурсії та заняття).

Оргкомітет фестивалю

Джерело: Музейний простір України

Додав: volyn-museum |
Переглядів: 1037
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]