Головна » Дошка оголошень » Музейникам
ProMuseum: розвиток ресурсної бази та модернізація музейної галузі України.
05.02.2013

З великою радістю й ентузіазмом повідомляємо вам, що Український центр розвитку музейної справи (УЦРМС) розпочинає реалізацію дворічного проекту «ProMuseum» (2013–2014 рр.).
На жаль, в музейній сфері на сьогодні практично не існує систематичної освіти, ефективних соціологічних та маркетингових досліджень, якісних музейних книжок тощо. Не секрет, що якісного дослідницько-освітнього музейного продукту в Україні обмаль, хоч важливість музейної сфери є начебто загальновизнаним явищем. Тому без перебільшень можна сказати, що музейництво тримається на ентузіастах, які торують свій шлях дуже часто керуючись особистим досвідом і інтуїцією.
Саме тому головна місія проекту "ProMuseum” – підвищення кваліфікації музейних працівників, розбудова та підтримка мережі музейних працівників в Україні, а також популяризація музейної роботи серед населення.
Мережа активних музейних працівників – ключове завдання проекту, оскільки це та складова, яка залишиться самодостатньою і матиме великі перспективи розвитку і після закінчення проекту.
Основні програми в межах проекту "ProMuseum”:
- програма розробки та лобіювання законопроектів та нормативних актів, і досі критично необхідних для функціонування музейної справи;
- освітня програма для 50 музейних працівників, відібраних на конкурсній основі, а також лекторій для музейних працівників та широкої громадськості;
- грантова програма для реалізації невеликих музейних проектів серед учасників профільної освітньої програми;
- видавнича програма;
- програма розбудови мережі музейних працівників на базі Українського центру розвитку музейної справи;
- програма маркетингових досліджень для музеїв, відібраних на конкурсних засадах.
Уся діяльність в межах проекту "ProMuseum” буде проходити під наглядом та за консультативної підтримки Експертної Ради проекту, до якої ввійшло 8 осіб – авторитетів музейного та незалежного культурного сектору в Україні.
Усі без винятку програми проекту "ProMuseum” є безкоштовними для їхніх учасників, оскільки він реалізується завдяки дворічному гранту від Open Society Institute (США) та МФ «Відродження», а також за фінансової підтримки МБФ «Україна 3000».
Проектом передбачається, що освітня програма, а також програми малих грантів та маркетингових досліджень будуть відбуватися на конкурсній основі, враховуючи, що охочих може бути більше, ніж можливостей проекту. Конкурси будуть оголошуватися публічно, починаючи з кінця лютого 2013 року.
 
Всі інші програми в межах проекту – зокрема лекторій – передбачено для широкого кола слухачів і читачів, зацікавлених у музейній та довколамузейній тематиці.
Ми розпочали підготовчий етап проекту із уточнення потреб музейних працівників в межах заявлених програм і просимо всіх небайдужих допомогти нам у цьому. Ми проводимо внутрішнє соціологічне дослідження потреб музеїв та їхніх працівників. Нижче ви знайдете невелику анкету-запитальник, заповнення якої займає всього декілька хвилин, але ця ваша праця дуже допоможе у правильній структуризації нашої діяльності.
 
Заповнені анкети-запитальники просимо надсилати до 18 лютого 2013 року додатком на електронну адресу: mail@prostir.museum, або promuseum@prostir.museum, або факсом: (+38044) 390-05-44
 
Наступним кроком ми готуємо для розповсюдження пакет документів, який треба буде заповнити усім, хто хоче взяти безпосередню участь у профільній освітній програмі для працівників музейної сфери. Просимо Вас слідкувати за повідомленнями на нашому сайті.
Ми дуже вдячні за ваш час і сподіваємося спільними зусиллями зробити велику справу!
 
 
Додав: volyn-museum |
Переглядів: 802
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]