Головна » Дошка оголошень » Музейникам
Міжнародний день музеїв – 2014: Музейні колекції об`єднують.
04.02.2014


Міжнародний день музеїв заснований Міжнародною Радою музеїв (ICOM) в 1977 році з метою підвищення інформованості людей про роль музеїв у розвитку суспільства. З цього часу інтерес до проведення Міжнародного дня музеїв не згасає. Якщо в 2012 році в заходах Міжнародного дня музеїв взяли участь близько 30 тисяч музеїв у 129-и країнах, то в 2013 році – понад 35 тисяч музеїв у 143 -х країнах.
У сучасному динамічному світі музеям доводиться стикатися зі змінами, що відбуваються в навколишньому світі, що змушують їх коригувати виконувану ними соціальну місію, оновлювати стратегію своєї роботи з відвідувачами, роблячи музейні колекції більш доступними для сприйняття. Оновлюючи традиційні методи презентації фондових колекцій, музеї тим самим прагнуть привернути до них увагу суспільства .
У 2014 році темою Міжнародного дня музеїв оголошено «Музейні колекції об'єднують». Ця тема покликана нагадати про те, що музеї є інститутами, комунікаційними ланками між поколіннями, культурами, відвідувачами. Вона також підкреслює важливу роль співробітництва між музеями по всьому світу, їх значення для духовного та гуманітарного обміну, кращого розуміння людством накопичених їм вічних цінностей людської цивілізації.
Щоб допомогти організувати заходи та розробити програми Міжнародного дня музеїв – 2014, пов'язані з темою, ICOM рекомендує використовувати чотири підтеми:
- Індивідуальний підхід до відвідувачів. Створюючи виставки на основі музейних предметів власної колекції, музеям слід розкривати історичні та наукові зв'язки між експонатами у вигляді окремих історій залежно від категорії відвідувачів.
- Зв'язок поколінь. Музей – інтеркоммунікатор між суспільством та історією. Він сприяє діалогу між поколіннями.
- Показ культурної спадщини в сучасній інтерпретації. Музеям необхідно на основі аналізу комунікації та інформаційного обміну, що вже використовуються в сучасних медіа, задіяти всі наявні у них можливості, щоб відійти від образу «старого» музею.
- Співпраця між музеями або з іншими організаціями. Доцільно розвивати обмін колекціями, а також обмін досвідом роботи між музеями як ефективний спосіб поліпшення взаєморозуміння та посилення міжкультурного обміну. Вибудовувати партнерські взаємини зі структурами з інших сфер, з метою утвердження місії музеїв у сучасному суспільстві.
 
Джерело: сайт PROSTIR.MUSEUM
Додав: volyn-museum |
Переглядів: 642
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]