Головна » Статті » Волинський краєзнавчий музей
ПЕРШИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ “МУЗЕЙ ЯК НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ ЗАКЛАД”.
Анатолій Силюк,
директор Волинського краєзнавчого музею,
старший викладач кафедри
документознавства і музейної справи
Волинського національного університету
імені Лесі Українки, заслужений
працівник культури України
ПЕРШИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ "МУЗЕЙ ЯК НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА
КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ ЗАКЛАД”
Волинський краєзнавчий музей спільно з кафедрою документознавства і музейної справи Волинського національного університету ім. Лесі Українки започаткував з нагоди Міжнародного дня музеїв проведення музеєзнавчих круглих столів. 13 травня 2010 року у Волинському краєзнавчому музеї проведено Перший круглий стіл "Музей як науково-дослідний та культурно-освітній заклад”. У науковому заході взяли участь працівники музею, викладачі кафедри, студенти.
Про актуальні теоретичні питання сучасного музеєзнавства розповіла заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею Євгенія Ковальчук. Становлення і перспективи розвитку кафедри документознавства та музейної справи ВНУ ім. Лесі Українки представила завідувач кафедри, доктор історичних наук, професор Світлана Гаврилюк. Розвитку музейної справи в Україні та на Волині були присвячені виступи директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка ("Становлення та розвиток музеїв м. Луцька”), кандидатів історичних наук Валентини Петрович ("Особливості функціонування Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва”), Олени Огнєвої ("Музейні предмети східного походження в приватних колекціях та державних установах України”), Алли Дмитренко ("Музей етнографії Волині й Полісся ВНУ: побудова експозиції”), Наталії Кінд-Войтюк ("Музейна політика Другої Речі Посполитої у Волинському воєводстві у 1920–1930-х р.р.”), завідувача Музею археології ВНУ ім. Лесі Українки Тетяни Яцечко ("Історія та сьогодення Музею археології”),головного хранителя фондів Волинського краєзнавчого музею Наталії Пушкар ("Віра Михайлівна Комзюк: нотатки до неупередженої біографії”).
Учасники наукового заходу взяли участь у презентації виставки "Холмщина: зберегти від забуття”, яку представила її автор, завідувач відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею Тетяна Дудар.

_______________________________
Волинський музейний вісник: вип. 2. – Луцьк, 2010. – С.3.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Додав: volyn-museum (10.05.2011)
Переглядів: 840 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]