Головна » 2012 » Травень » 22 » Зустріч з художником Володимиром Жупанюком у Музеї волинської ікони.
Зустріч з художником Володимиром Жупанюком у Музеї волинської ікони.
22 травня 2012 року, у день Святого Миколая (Перенесення мощей Святителя Миколая із Мір Лікійських до м.Барі), у Музеї волинської ікони відбулася зустріч студентів відділення художніх ремесел і народних промислів  Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури з художником, автором ікони „Святий Миколай” Володимиром Жупанюком.
Студентів зустріла завідувач музею Тетяна Єлісєєва на виставці „Образ Святого Миколая Чудотворця у іконописі, стародруках, металопластиці і декоративно-прикладному мистецтві XVII-ХХІ століть”, де представлені більше 100 експонатів з колекцій Волинського краєзнавчого музею, Музею волинської ікони, Державного історико-культурного заповідника м.Острога, Музею книги і друкарства м.Острога, Любомльського краєзнавчого музею, приватних колекцій Митрополита Луцького і Волинського УПЦ Ніфонта, Архієпископа Рівненського і Острозького УПЦ Варфоломія та інших колекціонерів. Серед них – ікони волинської школи іконопису XVIII ст., хатні ікони ХІХ ст., рукописні і стародруковані книги XVII- XVIII ст., натільні іконки і складні XVIII-ХІХ ст., сувенірна продукція з України, Греції, Італії, Росії. Тетяна Єлісєєва познайомила студентів з експонатами виставки, наголосивши на тому, що Святитель Миколай належить до найбільш популярних християнських святих. Ще у час свого земного життя (260-335 рр.н.е.) Миколай своєю благочестивістю, добрим християнським характером, ревністю у вірі Христовій, турботою і любов’ю до людей заслужив повагу і пошанування. Пізніше, зайнявши почесне місце у пантеоні Святих, він зображався на іконах, гравюрах, предметах металопластики. На його честь освячувалися храми і запроваджувалися свята. Ця традиція прослідковується і у наш час. Сучасні художники також звертаються у своїй творчості до образу Святого Миколая.
Тетяна Єлісєєва представила студентам автора виставленої ікони „Святий Миколай” Володимира Жупанюка. Художник розповів про задум і роботу над іконою, пояснив оригінальну композицію твору (поколінна постать Святого Миколая оточена клеймами, які розповідають історію місцевого Жидичинського Свято-Миколаївського монастиря), охоче відповів на масу запитань і поділився планами на майбутнє. У жвавій розмові з майбутніми живописцями про художні твори історичного плану взяли участь художник-реставратор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Квасюк та викладач спецдисциплін училища Андрій Гупало. На зустрічі панувала щира невимушена атмосфера. Гості заходу отримали у подарунок календарі і буклети про Музей волинської ікони.
Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 537 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0