Головна » 2012 » Червень » 26 » Завідувач Колодяжненського музею Лесі Українки Віра Комзюк взяла участь у літературному вечорі „Колодяжне у житті Олени Пчілки”.
З нагоди 163 річниці від дня народження відомої української письменниці, публіцистки та громадської діячки Олени Пчілки 26 червня 2012 року у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся літературний вечір „Колодяжне у житті Олени Пчілки”. У ньому взяли участь члени Національної спілки письменників України Йосип Струцюк, Іван Чернецький, Андрій Бондарчук. Про значення Колодяжного в житті Олени Пчілки та її родини розповіла Віра Комзюк – завідувач Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки (ВІДЕО).
За життя Олена Пчілка зробила чималий внесок в українську культуру. Свій творчий шлях вона розпочала з перекладів поетичних творів Пушкіна і Лермонтова. Найважче було видавати дитячі книжки, адже це велика відповідальність – вважала письменниця. Коли родина Косачів переїхала до Колодяжного, там було лише 40 хатин. Кожній сільській дівчині, яка виходила заміж, Олена Пчілка робила подарунок, а якщо в  сім’ї народжувалась дитина — приносила їжу.
У садибі Косачів завжди було багато квітів,  для саду Олена Пчілка виписувала найкращі сорти дерев з-за кордону. А ще жінка знала 5 мов, навчала цього і своїх дітей.
Перший в Україні пам’ятник Олені Пчілці торік відкрили біля обласної наукової бібліотеки, що носить її ім’я.  Автор погруддя — скульптор, заслужений художник України Микола Обезюк. Він є і автором памятників Лесі Українці в Луцьку та Новограді-Волинському.
Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 580 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0