Головна » 2013 » Березень » 29 » Запрошують на виставку, присвячену українському фольклористу, етнографу, краєзнавцю, заслуженому працівнику культури України О.Ф.Ошуркевичу.
16:09
Запрошують на виставку, присвячену українському фольклористу, етнографу, краєзнавцю, заслуженому працівнику культури України О.Ф.Ошуркевичу.
Запрошують на виставку, присвячену українському фольклористу, етнографу, краєзнавцю, заслуженому працівнику культури України О.Ф.Ошуркевичу.
    З 1 квітня 2013 року у Волинському краєзнавчому музеї експонується фотовиставка „Дорогою життя Олекси Ошуркевича” – присвячена 80-річчю від дня народження відомого українського фольклориста, етнографа, краєзнавця, заслуженого працівника культури України О.Ф.Ошуркевича. 2 квітня о 12-й годині відбудеться презентація виставки.
   Олекса Федорович Ошуркевич відійшов у вічність. Він мав ще багато творчих планів і задумів, які, нажаль, не встиг здійснити. Його плідна творча і дослідницька діяльність стала значним внеском в українську науку і культуру і вже сьогодні складає безцінний скарб української фольклористики, історичного краєзнавства та волинезнавства.
   У 2011 році, сестрою Галиною Ошуркевич, було передано до Волинського краєзнавчого музею частину особистого архіву дослідника. Значну кількість серед матеріалів становлять фотознімки та негативи, на їх основі підготовлено виставку „Дорогою життя Олекси Ошуркевича”. За допомогою світлин проілюстровано різні етапи життя Олекси Федоровича. Перший блок матеріалів висвітлює родинне оточення, дитинство та шкільні роки, майбутнього дослідника, проведені у славетному волинському містечку Берестечко. У фотографіях зафіксовані миті студентських років, під час навчання у Львівському державному університеті імені Івана Франка з 1952 по 1957 рік. Численні фото зображають фольклорно-етнографічні експедиції в різні райони Волині та Полісся, під час котрих проводилось дослідження традиційно-побутової культури краю. На світлинах зображені пам’ятні місця, де жили та творили Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, якими мандрував Олекса Федорович. Значну частину свого життя він присвятив роботі у Волинському краєзнавчому музеї. З його ініціативи було створено відділ етнографії та народних промислів Волині, підготовлено концепцію та тематико-експозиційний план Музею етнографії в Луцьку. Працював Олекса Федорович й у Волинському обласному будинку народної творчості спочатку методистом, а потім завідувачем відділу фольклору та етнографії. Цікавими для відвідувачів стануть також авторські знімки О.Ошуркевича.

   Олекса Федорович своєю невтомною працею назавжди вписав своє ім’я в ряд найвидатніших діячів культури волинського краю. Багата народознавча спадщина цієї одержимої та відданої своїй справі людини повинна бути відома та належно оцінена сучасниками. Отож запрошуємо усіх хто цікавиться народним фольклором, краєзнавством та етнографією відвідати виставку „Дорогою життя Олекси Ошуркевича” у Волинському краєзнавчому музеї.
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 578 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
2 Arthur   (29.03.2013 19:46)
І ще таке питання, до якого числа виставка діятиме?
Ответ: Фотовиставка „Дорогою життя Олекси Ошуркевича” експонуватиметься продовж місяця.

1 Arthur   (29.03.2013 19:37)
А цей будинок на фото, то це будинок Ошуркевича чи просто фото взяли, бо з Берестечка?
Ответ: На фотографії родинне обійстя Олекси Ошуркевича, м.Берестечко. 2012 р. Фото Л.Максимова.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]