Головна » 2013 » Лютий » 27 » Запрошуємо на відкриття виставки „Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років”.
5 березня 2013 року о 12 годині у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років» та презентація книги С.Д. Панишко, О.Є. Златогорський «Археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського в 2010-2012 роках».
Протягом сезонів 2010-2012 рр. тривали археологічні дослідження ДП «Волинські старожитності» ДП «НДЦ «ОАСУ» ІА НАН України на городищі в м.Володимир-Волинський. Першочерговим завданням експедиції було дослідження замку Казимира, відомого в писемних джерелах, але прихованим нашаруваннями століть.
В 2010 р. було проведено роботи з розкриття східної частини фундаменту замкових мурів. Знахідки княжих часів поряд зі стінами впевнено підтверджували високий статус міста, відображений у писемних джерелах. Поодинокі знахідки ХХ ст. вважались результатом перекопу, аж поки під кінець сезону не було виявлено поховання. Після розчистки верхніх кістяків стало зрозуміло, що їх десятки, і це лише на невеликій ділянці досліджень.
В 1997 році на городищі проводились ексгумаційні роботи львівським обласним товариством «Пошук» спільно з Володимир-Волинським історичним музеєм. Тоді дослідники дійшли висновку, що поховані є полоненими воїнами Війська Польського, розстріляними у 1939-1940 рр. підрозділами НКВС. З огляду на цей факт до робіт було запрошено польських дослідників з Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва на чолі з професором А.Колою. Міжнародною експедицією за два польові сезони ексгумовано останки близько 750 жертв розстрілів.
Організаторами виставки виступили Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Волинський краєзнавчий музей, ДП «Волинські старожитності», Володимир-Волинський історичний музей. Виставка розповідає про результати ексгумаційних робіт протягом 2010-2012 рр., розкриває перед відвідувачами основні віхи історії ще одного великого замку на Волині та страхітливого злочину, прихованих від людського ока.

Джерело: Прес-центр ДП "Волинські старожитності"
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 552 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3