Головна » 2018 » December » 19 » Запрошуємо на відкриття унікальної міжмузейної виставки, на якій вперше представлено колекції середньовічних кахлів Великої Волині!

Волинський краєзнавчий музей разом з Рівненським обласним краєзнавчим музеєм, Кременецьким краєзнавчим музеєм, Державними історико-культурними заповідниками Луцька, Острога, Дубна та Кременецько-Почаївським державним історико-архітектурним заповідником запрошує на виставку «Кахлі Волині ХV-ХVІІІ ст.».

Відкриття виставки «Кахлі Волині ХV-ХVІІІ ст.» відбудеться 21 грудня 2018 року о 12.00 у виставковому залі Адміністрації державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку (Будинок Косачів).

На виставку зібрано колекцію пічних кахель, що використовувалися у побуті населення Волині протягом пізнього середньовіччя. Представлені найдавніші миско та горщикоподібні кахлі, а також класичні барокові лицьові та кутові вироби, декоровані різноманітними стилістичними орнаментами. Окрасою колекції є гербові кахлі із зображеннями гербів шляхти та магнатських родів, кахлі із стилізованими антропоморфними та зооморфними зображеннями. Представлені також «конхи» та інші предмети декорування давніх кахляних печей. Виготовлено макет печі у натуральну величину. Предмети виставки доповнені ілюстративним та науковим матеріалом.

Колекцію зібрано із фондів Адміністрації державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку, Адміністрації державного історико-культурного заповідника у місті Дубно, Адміністрації державного історико-культурного заповідника міста Острога, Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, Волинського краєзнавчого музею, Рівненського обласного краєзнавчого музею та Кременецького краєзнавчого музею.

Виставка експонуватиметься у Луцьку впродовж двох місяців.

Джерело: Адміністрації державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку

Категорія: Луцький історико-культурний заповідник „Старий Луцьк” | Переглядів: 767 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2