Головна » 2012 » Квітень » 12 » Запрошуємо музейників Волині до участі у Першому Волинському обласному музейному фестивалі "Музейний туристичний ресурс – 2012"!
18:08
Запрошуємо музейників Волині до участі у Першому Волинському обласному музейному фестивалі "Музейний туристичний ресурс – 2012"!
Запрошуємо музейників Волині до участі у Першому Волинському обласному музейному фестивалі "Музейний туристичний ресурс – 2012"!
Шановні колеги!
Ми раді запросити Вас на Перший Волинський обласний музейний фестиваль "Музейний туристичний ресурс – 2012", який буде проходити на базі Волинського краєзнавчого музею з 16 по 17 травня 2012 року. У його програмі:
1. Обласна рейтингова акція "Музейна подія року на Волині – 2011".
2. Третій музейний круглий стіл "Музеї у дослідженні та збереженні пам’яток культурної спадщини західноукраїнських етнічних земель".
3. Конкурс "Музейний продукт – 2012".
4. Обласний семінар-практикум директорів комунальних та громадських музеїв області на тему "Діяльність музеїв в сучасних умовах".
Не пропустить унікальну можливість розповісти про свій музей, взяти участь у конкурсній програмі, обмінятися досвідом роботи з іншими музейниками Волині!Загальне положення
про Перший Волинський обласний музейний фестиваль
"Музейний туристичний ресурс – 2012"
 

1. Для повноцінного функціонування сучасних музеїв важливе значення має системне цілісне вивчення і популяризація накопиченого ними досвіду у галузі методики і практики музейної роботи. В Україні існує біля 5000 музеїв, серед них: понад 470 державних та комунальних музеїв і заповідників, майже 4500 музеїв на громадських засадах. У державних і комунальних музеях зберігається 12 млн. музейних предметів.
У Волинській області функціонує 16 комунальних музеїв, 75 музеїв на громадських засадах, з яких 4 мають звання "Народний", 149 музейних закладів системи освіти, з яких 18 носять почесне звання "Зразковий". У музеях Волині зберігається біля 300 тисяч експонатів. Їх щорічно відвідує більше 300–400 тисяч чол. Розвиток музейної справи в Україні вимагає популяризації надбань регіональних музейних закладів. Музеї є скарбницею історичної та культурної спадщини, а музейні експонати – носіями безцінної інформації про історію та культуру краю. Для їх діяльності на сучасному етапі важливим є обмін досвідом музейної роботи, розвиток музейної комунікації. Цьому має сприяти пропонований музейний фестиваль
Майбутнє музею ми бачимо в перетворенні його в науковий і духовний центр краю, виконання його соціальних функцій, адже національна культурна спадщина та її складова – пам’ятки історії та культури відіграють важливу роль у розбудові незалежної Української держави, відродженні духовності та історичної пам’яті.
2. Волинська область з її розгалуженою мережею музеїв, сталими музейними традиціями, змістовними музейними зібраннями, ефективною співпрацею музеїв з творчими спілками, освітніми закладами, громадськістю може широко продемонструвати значні напрацювання у музейній галузі, має можливості для розвитку туристичної інфраструктури, вироблення якісного музейного продукту.
3. З метою подальшого розвитку музейної справи на Волині і в Україні управління культури і туризму Волинської обласної державної адміністрації, Волинська обласна рада, Луцька міська рада, Волинський краєзнавчий музей при участі громадських організацій, спонсорів та друзів музею започатковують на базі Волинського краєзнавчого музею Перший Волинський обласний музейний фестиваль "Музейний туристичний ресурс – 2012".
Для підготовки і проведення фестивалю створюється Оргкомітет, формується Експертна рада (журі).
До складу Оргкомітету входять: голова оргкомітету, директор фестивалю, куратори, відповідальний секретар, координатори конкурсу, програм, оглядів.
Організаційний комітет забезпечує розробку концепції та проекту, координує діяльність щодо підготовки фестивалю, формує Експертну раду (журі), забезпечує реалізацію конкурсу і програми фестивалю.
Експертна рада фестивалю здійснює кваліфіковану експертизу та оцінку представлених на конкурс проектів у музейній галузі.
I. Мета та завдання
Мета фестивалю:
сприяти розвитку музейної справи, відродженню й збереженню народних традицій, визначенню туристичного музейного продукту, соціалізації музеїв у сучасному світі, формуванню моделі музею третього тисячоліття.
Завдання фестивалю:
- аналіз й узагальнення досвіду роботи музеїв у Волинській області, визначення його практичного значення для створення туристичного ресурсу Волині;
- демонстрація високого рівня майстерності музейних фахівців, кращих зразків музейного продукту експозиційної, виставкової, просвітницької, поліграфічної роботи, медіальної комунікації;
- визначення прогресивних тенденцій та напрямків розбудови музейної галузі, узагальнення досвіду фахівців та його поєднання з потребами суспільства;
- привернення уваги громадськості, населення регіону до діяльності музеїв, збереження історико-культурної спадщини;
- сприяння громади у розвитку музейної галузі;
- підвищення фахового рівня музейних працівників;
- представлення музейної практики Волині на всеукраїнському і міжнародному рівні, визначення місця музейних закладів Волинської області в Музейній мережі України.
II. Учасники фестивалю.
У фестивалі беруть участь зареєстровані комунальні, громадські, приватні музеї (різних профілів) та інші заклади, що здійснюють експозиційну діяльність в галузі культури, займаються поліграфічними, дизайнерськими роботами тощо.
III. Порядок проведення та умови участі.
Перший Волинський обласний музейний фестиваль "Музейний туристичний ресурс – 2012" буде проходити 16–18 травня 2012 р.
До програми фестивалю входять:
1. Обласна рейтингова акція "Музейна подія року на Волині – 2011".
2. Третій музейний круглий стіл "Музеї у дослідженні та збереженні пам’яток культурної спадщини західноукраїнських етнічних земель".
3. Конкурс "Музейний продукт – 2012". Презентації:
- Мистецтво музейної експозиції;
- Музейні видання: каталоги, альбоми, путівники, наукові збірники, буклети, ін.;
- Впровадження музейних програм, акцій, заходів (промоушен) (культурно-освітня діяльність музеїв, як складова музейної комунікації).
4. Обласний семінар-практикум директорів комунальних та громадських музеїв області на тему "Діяльність музеїв в сучасних умовах".
 
Для участі у фестивалі необхідно подати заявку згідно з формою (див. додаток) до 5 травня 2012 року на адресу музею; інформацію про музей (візитну картку на комп‘ютерних носіях) з ілюстраціями (для фестивального каталогу).
Порядок проведення та умови конкурсу фестивалю визначаються відповідним положенням.
За підсумками фестивалю буде виданий каталог, до якого увійдуть короткі відомості про учасників та їх конкурсні матеріали по усіх номінаціях.
IV. Порядок фінансування.
Фінансування фестивалю здійснює управління культури і туризму облдержадміністрації згідно кошторису за рахунок коштів загального фонду обласного бюджету та залучаються кошти благодійників.
V. Нагородження учасників.
Переможців та призерів Конкурсу визначає Експертна рада (журі) фестивалю в межах існуючого призового фонду.
За результатами оцінки Експертна рада (журі) присуджують: Дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів.
Переможці конкурсу нагороджуються дипломами і цінними подарунками.
Встановлено спеціальну відзнаку "За збереження археологічної спадщини краю" від ДП "Волинські старожитності".
Можуть бути оголошені спеціальні призи.
Всі учасники отримують Диплом учасника фестивалю.
Підбиття підсумків Конкурсу та нагородження переможців здійснюється на церемонії закриття фестивалю 18 травня 2012 року.
 
ПОЛОЖЕННЯ
про обласну рейтингову акцію
"Музейна подія року на Волині - 2011"
 
І. Організатори акції: управління культури і туризму обласної державної адміністрації, Волинський краєзнавчий музей.
ІІ. Мета і завдання акції:
Акція присвячена Міжнародному дню музеїв.
Метою і завданням акції є:
– встановити найбільші досягнення та найголовніші проблеми, які стали визначальними з точки зору ставлення суспільства до музеїв і музейної справи у Волинській області у 2011 році;
– визначити місце музею в житті громади (міста, району, села, тощо);
– зміцнити позитивний імідж Волині, як провідного туристичного центру у межах Західної України;
– ознайомити населення області з культурно-рекреаційним потенціалом регіону;
– підняти науковий та методичний рівень роботи музейних закладів,
– підвищення рівня професійної майстерності працівників музеїв Волині.
ІІІ. Умови і порядок проведення акції:
1) Термін проведення акції: з 15 квітня до 10 травня 2012 р.
2) Будь-яка особа чи організація може надіслати до оргкомітету свої пропозиції щодо тих музейних подій і досягнень, які заслуговують визнання на обласному рівні.
3) Пропонована музейна подія мала відбутись у 2011 році, основним організатором, місцем дії чи виконавцем мав бути волинський музей чи музейний працівник одного з музеїв області.
4) У заявці потрібно надати опис події, місце та час проведення, учасників, контакти тощо (по можливості, докласти фото, публікації у ЗМІ, якщо вони були, та іншу довідкову інформацію у довільному форматі).
5) Оргкомітет у робочому порядку здійснить попередній відбір заявок і сформує список, до якого увійдуть усі події і проекти, які відповідають умовам проведення акції.
6) На другому етапі список заявок буде запропонований колу експертів, які шляхом рейтингового голосування визначать головні музейні події 2011 року на Волині.
7) До кола експертів увійдуть фахівці музейної сфери, представники влади, засобів масової інформації, громадськості.
8) За підсумками акції експертною радою фестивалю (журі) будуть визначені переможці (І, ІІ, ІІІ місце).
Оголошення результатів акції відбудеться не пізніше 18 травня 2012 року.
Кінцевий термін подання пропозицій до переліку подій – 10 травня 2012 року.
Оргкомітет
43005, м. Луцьк, вул. Шопена, 20.
 Тел.: (0332) 24-25-91, 24-56-19, т/ф.24-25-91.
Акція «Музейна подія року на Волині-2011»
 
Положення
конкурсу "Музейний продукт – 2012"
Першого Волинського обласного музейного фестивалю
"Музейний туристичний ресурс – 2012"
І. Мета Конкурсу:
1) Сприяння розвитку музейної справи, відродженню й збереженню народних традицій, визначенню туристичного музейного продукту, соціалізації музеїв у сучасному світі, формуванню моделі музею третього тисячоліття.
2) Сприяння якомога ширшому впровадженню різноманітних музейних програм.
3) Обмін досвідом, обговорення проблем, пов’язаних з використанням різноманітних сучасних інформаційних технологій (фоно-, аудіо-, відео-, комп’ютерні) в музейній практиці.
ІІ. Термін та організація Конкурсу
1) Конкурс "Музейний продукт – 2012" проводиться на базі Волинського краєзнавчого музею 16–18 травня 2012 р.
2) Для участі у Конкурсі необхідно подати заявку згідно з формою (див. додаток) на адресу музею: інформацію про музей (візитну картку на комп’ютерних носіях) з ілюстраціями (для фестивального каталогу) не пізніше 5 травня 2012 року за поштовим штемпелем.
3) Заявки на участь у Конкурсі приймаються від юридичних осіб – державних, комунальних, громадських, приватних музеїв, галерей.
4) Конкурс проходить за вільною тематикою.
5) Учасники Конкурсу визначаються в ході перегляду матеріалів оргкомітетом.
6) Програми, що не прийняті до участі у Конкурсі, можуть бути продемонстровані у поза конкурсному показі.
7) У Конкурсі беруть участь програми:
- Мистецтво музейної експозиції;
- Музейні видання: каталоги, альбоми, путівники, наукові збірники, буклети, ін.;
- Впровадження музейних програм, акцій, заходів (промоушен) (культурно-освітня діяльність музеїв, як складова музейної комунікації).
8) Конкурсні матеріали (крім експозиційних матеріалів, тощо) не повертаються і зберігаються у архіві фестивалю без права їх комерційного використання.
III. Проведення Конкурсу.
1) Для показу в межах Конкурсу заявник привозить різноманітні матеріали (друковані, аудіовідео, комп’ютерні носії) для представлення програми, які по закінченню Конкурсу не повертаються учаснику.
IV. Критерії оцінки програм.
1) Кожна програма, що бере участь у Конкурсі, отримує оцінку Експертної ради – до 12 балів. При оцінці програми береться до уваги:
- Оригінальність задуму та виконання
- Ефективність впровадження
- Науково-просвітницьке та освітнє значення
- Використання сучасних технологій
V. Підсумки роботи Експертної ради.
1) За результатами оцінки Експертної ради присуджуються: І, ІІ, ІІ премії та Диплом переможця, заохочувальні премії.
2) Усі учасники Конкурсу отримують Диплом учасника фестивалю.
3) Усі програми, що брали участь у Конкурсі, входять до підсумкового каталогу фестивалю.
 
Додаток
Заявки на участь у конкурсі "Музейний продукт – 2012" Першого Волинського обласного музейного фестивалю "Музейний туристичний ресурс – 2012":
 
Заявка
на участь у конкурсі "Музейний продукт – 2012" Першого Волинського обласного музейного фестивалю "Музейний туристичний ресурс – 2012".
Презентація "Мистецтво музейної експозиції"
1. Музей, який подає експозицію на Конкурс.
 1.1.Назва музею ______________________________________________
 1.2.Адреса:___________________________________________________
 1.3.Телефон, факс:____________________ Е-mail:__________________
 1.4. Співробітник, що відповідає за участь у експозиційній програмі (П.І.П., посада): ___________________________________________ ____________________________________________________________
2. Назва експозиції, що подана на конкурс:
 ____________________________________________________________
3. Обсяг експозиційного матеріалу (в од. збер.): _____________
4. Необхідна площа для розміщення експозиції (кв.м.) _______
5. Необхідне обладнання, у відповідності із специфікацією, що додається (можна використовувати своє обладнання, яке привозиться додатково)
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
6. Відомості про авторів конкурсної експозиції: прізвище, ім’я, по батькові (повністю), участь у експозиції, адреса, телефон
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
7. Хто буде представляти експозицію на фестивалі:
 П.І.П.: _______________________________________________
 Посада: _____________________________________________
 Телефон/факс, Е-mail: _________________________________
9.Коротка характеристика (анотація) експозиції:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
 
Підпис ______________     _______________(П.І.П.)

Заявка
на участь у конкурсі "Музейний продукт – 2012" Першого Волинського обласного музейного фестивалю "Музейний туристичний ресурс – 2012".
Презентація "Музейні видання"
1. Музей, який подає видання на Конкурс.
 1.1. Назва музею______________________________________________
 1.2. Адреса:__________________________________________________
 1.3. Телефон, факс, Е-mail: _____________________________________
 1.4. Співробітник, що відповідає за участь у Конкурсі (прізвище, ім‘я, по батькові, посада) 
____________________________________________________________
____________________________________________________________
2. Назва видання, що подане на конкурс:
____________________________________________________________
3. Розширена анотація видання із його зображенням на СDR (зміст, обсяг, формат, рік видання, видавництво, наявність ілюстрацій, в т.ч. кольорових, наклад)
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
4. Відомості про авторів конкурсного видання: прізвище, ім’я, по батькові (повністю), участь у виданні (автор тексту, художник, автор макету, відповідальний за випуск, інші учасники видання, адреса, телефон)
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
5. Хто буде представляти видання на фестивалі:
П.І.П.:_______________________________________________________
Посада:_____________________________________________________
Телефон/Факс:_________________ Е-mail:_______________________
 
Підпис ______________     _______________(П.І.П.)

Заявка
на участь у конкурсі "Музейний продукт – 2012" Першого Волинського обласного музейного фестивалю "Музейний туристичний ресурс – 2012".
Презентація "Впровадження музейних програм, акцій, заходів (промоушен)"
1. Музей, який подає програму на Конкурс.
 1.1. Назва музею____________________________________________
 1.2. Адреса:________________________________________________
 1.3. Телефон, факс:_________________ Е-mail:__________________
1.4. Співробітник, що відповідає за участь у Конкурсі (прізвище, ім‘я, по батькові, посада) ___________________________________________
__________________________________________________________
2. Назва програми, що подана на конкурс:
__________________________________________________________
__________________________________________________________
3. Коротка анотація програми
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
4. Відомості про авторів конкурсної програми: прізвище, ім’я, по батькові (повністю), участь у програмі.
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
5. Хто буде представляти програму на фестивалі:
 П.І.П.: _______________________________________________
 Посада: _____________________________________________
 Телефон/Факс: ________________ Е-mail: ________________

Підпис ______________     _______________(П.І.П.)

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1013 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]