Головна » 2013 » Червень » 7 » Вже майже завершили реставрацію будинку Стравінського в Устилузі.
12:23
Вже майже завершили реставрацію будинку Стравінського в Устилузі.
Вже майже завершили реставрацію будинку Стравінського в Устилузі.
Реставрацію будинку, котрий свого часу в Устилузі (Володимир-Волинський р-н) збудували за особистим проектом композитора Ігоря Стравінського й де нині розташовується музей славетного музиканта, якому аплодувала аудиторія Європи та США, практично завершили. Повідомляє Волинська газета.
Варто зауважити, що розпочали роботи з відновлення пам’ятки ще в серпні 2012-го. Об’єм робіт чималий, адже від старого будинку зосталися практично лише стіни. Одначе перед будівельниками стояла чітка задачі – зробити будівлю максимально схожою на ту, яку у 1907 р спорудили для родини композитора. Відтак довелося зносити другий поверх, адже його добудували вже в післявоєнний період.
Кошторисна вартість – 3 млн 900 тис. грн. До слова, гроші на відновлення пам’ятки знайшлися у державному бюджеті. Ще 140 тис. планувалося виділити із обласної казни, аби поповнити експозицію музею.
У травні із ходом робіт ознайомився заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк. Тоді будівельники працювали не покладаючи рук, аби встигнути у визначені строки. Нещодавно на території садиби побували начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Святослав Лисюк та голова Володимир-Волинської райдержадміністрації Валентин Скуба, адже реконструкцію практично звершено. Отож загалом на реконструкцію маєтку спрямували 4 млн 700тис. грн.
Одначе, відновлення будинку – половина справи, наголошують у Володимир-Волинській райдержадміністрації. В подальшому необхідно потурбувати про інфраструктуру, адже музей-садиба Ігоря Стравінського – цікавий туристичний об’єкт.  Коли ж роботи в будинку завершать повністю, облаштовуватимуть парк та здійснять благоустрій території, а це – близько одного гектара площі. У планах – спорудження огорожі.
У ході оглядин музею посадовці визначилися й з орієнтовною датою відкриття, одначе поки її не повідомляють.
Категорія: Устилузький народний музей Ігоря Стравінського | Переглядів: 656 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]