Головна » 2017 » March » 28 » Волинський краєзнавчий музей запрошує до участі у ХХІІІ обласному конкурсі „Волинська писанка третього тисячоліття”

Шановні краяни,
запрошуємо вас прийняти участь в обласному конкурсі
на кращу писанку Волині

У М О В И
проведення Двадцять третього обласного конкурсу
Волинська писанка третього тисячоліття”

І. Загальні положення

1.1. Двадцять третій обласний конкурс „Волинська писанка третього тисячоліття” (далі – конкурс) проводиться управлінням культури облдержадміністрації, Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинським обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

1.2. Конкурс проходитиме з 6 березня по 5 квітня 2017 року у Волинському краєзнавчому музеї. Роботи подаються до 5 квітня 2017 року. 7 квітня 2017 року вони будуть оформлені у тематичну виставку та експонуватимуться впродовж місяця у Волинському краєзнавчому музеї.

1.3. Підбиття підсумків та урочисте нагородження переможців конкурсу відбудеться 11 квітня 2017 року.

1.4. Метою конкурсу є сприяння розвитку писанкарства у краї, дослідження великодньої звичаєвості та обрядовості, обмін досвідом між учасниками, заохочення професійного й творчого зростання учасників конкурсу, популяризація творчості писанкарів, поповнення фондової колекції писанок Волинського краєзнавчого музею.

ІІ. Учасники конкурсу

2.1. Конкурс проводиться серед дітей та дорослих.

2.2. На здобуття почесної нагороди – Диплому і призу імені Модеста Левицького – приймаються роботи писанкарів-популяризаторів.

2.3. Заявки та писанки на конкурс подаються у Волинський краєзнавчий музей (відділ етнографії) до 5 квітня 2017 р. (крім суботи і неділі) за адресою: м. Луцьк, вул. Шопена, 20. Тел. 24-23-58, 24-56-19. E-mail: [email protected]

ІІІ. Програмні вимоги

3.1. На конкурс подаються 3-5 писанок, виконаних традиційним восковим розписом на шкаралупах видутих пташиних яєць, фарбованих природними або хімічними барвниками.

3.2. Разом із писанками обов’язково подавати заповнену заявку (зразок додається).

3.3. Відзначені дипломами та подяками писанки передаються на постійне зберігання до фондів Волинського краєзнавчого музею.

ІV. Журі конкурсу

4.1. Для оцінювання робіт учасників конкурсу створюється журі, до складу якого входять фахівці в галузі етнології та мистецтвознавства.

4.2. Основні критерії оцінювання робіт:
технічний рівень виконання (майстерність);
художній рівень (орнамент, композиційне вирішення, колористика, творчий підхід, ін.);
відповідність візерункових мотивів волинській писанкарській традиції.

4.3. Переможці конкурсу будуть відзначені:
в категорії діти – дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів (3 дипломи);
в категорії дорослі – дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів (3 дипломи);
подяками, цінними подарунками в номінаціях „Писанкові барви”, „Волинські візерунки”, „Оригінальне композиційне вирішення”, „Творчий підхід”, „Майстерне виконання писанки” та заохочувальними призами.

Писанкар-популяризатор цього виду народного мистецтва буде відзначений почесною нагородою – Дипломом і призом імені Модеста Левицького.

Оргкомітет

З А Я В К А
на участь у Двадцять третьому обласному конкурсі
„Волинська писанка третього тисячоліття”