Головна » 2011 » Жовтень » 20 » Волинянин – лауреат Премії імені Володимира Гнатюка.
Волинянин – лауреат Премії імені Володимира Гнатюка.
20 жовтня 2011 року в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (м. Київ) відбулося нагородження лауреатів Премії імені Володимира Гнатюка 2010, 2011 років за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини. Представник Міністерства культури України вручив нагрудні знаки шести подвижникам з різних регіонів України: викладачам-пошуковцям, керівникам фольклорних колективів, авторам книг про духовну культуру українців. Серед лауреатів 2010 року – волинянин Олексій Федорович Ошуркевич, фольклорист, етнограф, краєзнавець, літературознавець, автор книг „Пісні з Волині”, „Пісні з Колодяжна”, „Берестецька Голгофа”, „Лірницькі пісні з Полісся”, „Оповіді Шевченкового краю”, „З фольклорної криниці франкового села”, „Мелодії червоної калини” та ін.
Нажаль, вручення нагороди нашому земляку відбулося посмертно. Відзнака ж передана до Волинського краєзнавчого музею. Безцінна спадщина, яку зібрав Олекса Ошуркевич буде необхідна багатьом поколінням українців. Ми гордимося видатним волинянином і шануємо пам’ять про нього.
В рамках заходу проходив творчий звіт лауреатів Премії. Вони розповіли про свої здобутки, демонстрували книги, цікаві фольклорні записи, мистецькі альбоми. Звучали народні пісні у виконанні етно-гурту „Роксоланія” Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка.

Людмила Мірошниченко-Гусак
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 788 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0