Головна » 2014 » Січень » 20 » Волинь у дослідженнях археологів (ВІДЕО).
Волинь у дослідженнях археологів (ВІДЕО).
20 січня у Волинському краєзнавчому музеї відбулась історична година „Волинь у дослідженнях археологів”, присвячена до 180-річчя від дня народження В.Б.Антоновича та 105-ої річниці від дня народження Я.Ю.Фіцке.

Володимир Боніфатійович Антонович, видатний український історик, вважається одним з фундаторів української археології, одним з перших дослідників Волині. Його вважають засновником так званої „київської школи” істориків при Київському університеті. Серед його учнів Дмитро Багалій, Петро Голубовський, М.Довнар-Запольський, Іван Линниченко, а також Михайло Грушевський, що стали класиками історичної науки в Україні. Знаковими стали археологічні дослідження В.Б.Антоновича та його дружини Катерини Мельник для Волині. За результатами досліджень було видано низку праць та, зокрема, укладено ілюстровану „Археологическую карту Волынской губернии”. Всі ці роботи і зараз залишаються настільною книгою для кожного дослідника Волині.
Ян Юзеф Фіцке (20 січня 1909-1940) польський історик, археолог, один із засновників музейної справи у Луцьку. Він приїздить працювати у Волинський музей лише в серпні 1936 року, і за дуже короткий період, до початку Другої світової війни, встигає зробити досить багато, щоб вважатися одним з найвидатніших дослідників-археологів Волині першої половини ХХ століття. На жаль війна перервала злет талановитого науковця. З початком війни Фіцке мобілізують до польського війська, а після поразки Польщі, він гине разом з тисячами військовополонених у радянських таборах.
На заході виступили: кандидат історичних наук, доцент кафедри археології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Г.Охріменко; кандидат історичних наук, доцент кафедри археології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки С.Панишко; завідуючий відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею М.Вашета; провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Т.Садовнік.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 514 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3