Головна » 2012 » Травень » 8 » ВИСТАВКУ СОЛОМОПЛЕТІННЯ ЛЮДМИЛИ ДАНИЛЮК ВІДКРИТО У ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОМУ ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ.
   8 травня 2012 року у Володимир-Волинському історичному музеї відбулася презентація першої персональної виставки соломоплетіння Людмили Данилюк під назвою «Чарівна соломинка».
   Людмила народилася 25 січня 1994 року в с. Чорніїв Турійського району на Волині. Дівчина розповідає, що її дитинство проходило цікаво і безтурботно. Юнка закінчила Купичівську середню школу. Саме там, у 12 річному віці, вона стала ученицею знаної майстрині , членкині Національної Спілки народних майстрів України Марії Кравчук, роботи якої презентувалися у багатьох країнах світу. Марія Василівна організувала при школі студію «Житечко», де й навчаються усі охочі до соломкарства.
   Талановита молода майстриня є однією з кращих учениць Марії Кравчук. Людмила брала участь у багатьох конкурсах і виставках, зокрема, вона нагороджена дипломом конкурсу «Натхнення»,який відбувався у Луцьку (2 премія), «Звичайне диво» (м. Київ, 1-а премія), «Золоте зернятко» (гран –прі – найвища нагорода), « Душа землі моєї» ( м. Сатанів Хмельницької області, 2 місце), «Різдвяні шопки» (м. Київ, 2 місце), «Сломяний бичок», подяка від Міжнародного конкурсу соломкарського мистецтва «Сніп».
   Коли дивишся на роботи цієї талановитої дівчини,то здається, що вони увібрали в себе тепло затишного житнього поля, заквітчаного волошками та маками, пісню перепілки та безмежну блакить неба над Україною...
   Із звичайної соломки Люда творить неймовірні речі: квіти, ляльки, цукерниці, сумки, дідухи, капелюхи – їй під силу зробити будь-яку річ із «сонячного» матеріалу, проте, звичайно, потрібно мати неабияке терпіння та фантазію, а головне – бажання зробити витвір, щоб він вийшов неймовірно гарним.
   Привітати здібну студентку 3-А курсу Володимир-Волинського педколеджу імені А. Кримського прийшов заступник директора цього навчального закладу Олександр Юринець, який сказав багато щирих слів і зауважив, що Людмила здобула ІІ місце на обласному конкурсі «Кращий студент Волинського краю» та нагороджена стипендією імені Агатангела Кримського. Щирі вітання звучали від її наставниці Марії Кравчук, викладачів педколеджу Лесі Дембровської, Оксани Білик, Тамари Карпук, директора художньої школи Адама Михалика.
  Людмила виконала кілька пісень, співав також її дядько Григорій Романюк, звучала поезія.
   Здібна майстриня у вільний час любить подорожувати, захоплюється музикою та фотографуванням. Вона дружелюбна, має хороше почуття гумору, веде здоровий спосіб життя. А ще прагне здобути якісну освіту та займатися улюбленою справою. Віриться, що так воно і буде, адже хороші люди заслуговують на краще.
   Виставкова зала музею випромінює енергію тепла і доброти, адже її прикрашають брилі, капелюшки, сумки, обереги, ляльки, композиції, зроблені руками людини, котра любить свою справу понад усе, ділиться теплом свого серця з іншими.
  Тож завітайте до історичного музею і переконаєтеся у всьому самі.
   Виставка діятиме до середини червня.

Богдан Янович, науковий співробітник
Володимир-Волинському історичного музею

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 978 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0