Головна » 2012 » Березень » 12 » ВИСТАВКА ВІЙСЬКОВИХ МОДЕЛЕЙ МИХАЙЛА ЛЯШУКА у ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОМУ ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ.
Нещодавно у Володимир-Волинському історичному музеї відкрито виставку історико-технічного стендового моделювання, автором якої є Михайло Ляшук.
Михайло Ляшук народився 19 липня 1982 року у м.Володимирі-Волинському, в сім'ї телемайстра. Закінчив міську ЗОШ №2. У 1997-2000 роках юнак навчався у Володимир-Волинському професійно-технічному училищі №23, де освоїв фах електрогазозварника.
Технічним моделюванням талановитий молодий чоловік розпочав займатися ще в другому класі загальноосвітньої школи. З щирістю та душевною теплотою Михайло згадує заняття в авіамодельному гуртку, який діяв при станції юних техніків. Там його наставником був світлої пам'яті Володимир Іванович Акулов.
У 2000 році Михайло Леонідович розпочав працювати керівником гуртка „Історико-технічного стендового моделювання” при Центрі позашкільної освіти, де трудиться й донині.
Використовуючи промислові набори з пластмаси, а також інші підручні матеріали, він разом з учнями виготовляє такі моделі, які викликають захоплення, як у дорослих, так і в дітей.
На виставці в музеї репрезентується понад 30 моделей, здебільшого це винищувальна авіація, тобто літаки періоду ІІ Світової війни (радянські і німецькі), також танки, бронетранспортери, навіть фігурки офіцерів і солдатів!
Також представлені сучасні американські, німецькі, російські та єгипетські танки. І хоча вони виконані у зменшеному масштабі, але на вигляд не відрізняються від справжніх! Вражає діорама „Сталінінград”, яка двічі займала призові місця на всеукраїнських конкурсах.
А взагалі роботи Михайла та його учнів неодноразово нагороджувалися на конкурсах в Україні. Зокрема, у 2010 році на конкурсі „Мікромодель”, який проводився у Броварах на Київщині наш земляк зайняв ІІ місце, а на конкурсі клубу „Штик” у Бердичеві – 3-є місце. Вже у 2012 році Михайла було запрошено суддею на всеукраїнський конкурс „Мікромодель” у м.Бровари.
І хоча моделювання – справа не дешева, адже матеріали досить дорогі, але молодик не залишає цю роботу, яка стала для нього покликанням.
Михайло Ляшук нагороджений грамотами Міністерства освіти України.
Серед найталановитіших своїх учнів він називає Максима Крутя із ЗОШ № 2, Дмитра Заяца (з цієї ж школи) та студента Володимир-Волинського агротехнічного коледжу Олександра Лук'яненка.
Особисто мені доводилося працювати з Михайлом у ЦПО і тому можу з впевненістю сказати, що він добра, порядна, людина, щирий, безпосередній, людяний, душа компанії.
Окрім технічної праці, Михайло любить відпочивати на природі, зокрема ходити у Карпати.
Тож запрошуємо дітей і батьків завітати до історичного музею і оглянути цю чудову виставку, яка діятиме до 10 квітня.
Богдан Янович, науковий співробітник
Володимир-Волинського історичного музею

На фото: 1-2.Фрагменти виставки; 3.Михайло Ляшук (ліворуч) з учнем Максимом Крутем.
Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 691 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0