Головна » 2013 » Січень » 17 » Вийшов 5-й том „Замосцько-Волинських музейних зошитів”.
Вийшов 5-й том „Замосцько-Волинських музейних зошитів”.
У видавництві ДП „Волинські старожитності” вийшов черговий 5-й том „Замосцько-Волинських музейних зошитів”. Це спільне українсько-польське двомовне наукове видання Волинського краєзнавчого музею та Замосцького музею у м.Замосці  (Республіка Польща), започатковане у 2003 році, у якому публікуються висновки досліджень, піднімається широке коло питань відносно історії та культури прикордонних територій, а також опрацювання музейних фондів. Авторами публікацій є працівники музеїв в Замості та Луцьку, а також запрошені до співпраці спеціалісти з університетських, музейних та краєзнавчих осередків.
У 5-му випуску представлені матеріали: Ришарда Щигела про локалізацію Скокувки та її роль у процесі локації міста Замостя, Єжи Кусьнєжа та Анджея Урбанського про локалізацію садиби XV ст. – місця народження засновника та фундатора міста Замостя Яна Замойського у світлі останніх досліджень, Маріюша Бартницького про справу коронаційних інсигній Данила Романовича, Олександра Барана про містобудівні інвестиції князя Володимира Васильковича у володимирському та берестейському уділах у світлі Галицько-Волинського літопису, Павела Юсяка про татарські набіги на Холмську і Люблінську землі у XV – першій половині XVI ст., Олени Бірюліною про квитанції XVII ст. зі збірки Волинського краєзнавчого музею як причинок до реконструкції родинних зв'язків Серних, Цимінських і Жолкевських на Волині, Єжи Кусьнєжа про Мечислава Людвіка Потоцького, Йозефа Нєдзвєдзя про історію села Ликошин, Яцека Федушка про наукову конференцію „Місто і фортеця Замостя в 1807-1813 рр. ” та про Замость у 1809 році, Ярослава Дудзінського про 13-й піхотний полк Варшавського князівства, Даріуша Наврота про становище мешканців польських губерній перед повстанням в Галичині.
Матеріали збірника привідкривають нові сторінки історії прикордонних територій, а співпраця музейних буде тривати й надалі.

Джерело: сайт ДП „Волинські старожитності”, 17.01.2013
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 507 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1