Головна » 2012 » Серпень » 30 » Відзначили першу річницю відкриття Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського.
12:39
Відзначили першу річницю відкриття Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського.
Відзначили першу річницю відкриття Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського.
У Затурцях відзначили першу річницю створення Меморіального музею В'ячеслава Липинського, відомого політолога, історика, громадського діяча.
Минулорічне відкриття музею було приурочене до 20-ліття Незалежності України, а відтак ці дві дати сприймаються тепер невіддільно. За перший рік існування у музеї побувало понад дві тисячі відвідувачів із різних куточків Волині, України, а також Польщі, Білорусі, Австрії, Угорщини, Естонії, Росії, Литви.
За короткий термін музей зумів стати осередком духовного, культурного життя Затурець. Тут відбуваються зустрічі з цікавими людьми, презентації, майстер-класи народних ремесел, відзначення традиційних календарних свят, активно діє просвітянський осередок "Джерело".
Нинішні урочистості розпочалися з освячення приміщення музею, яке здійснив настоятель місцевого храму Святої Параскеви о. Василь (Кравець). Так сталося, що цього обряду не було проведено при відкритті музею.
А далі його завідувач Віталій Кушнір, провідний науковий співробітник Наталія Гатальська разом із ведучими дійства Любою Левчик та Володимиром Скібінським перегорнули сторінки біографії В'ячеслава Липинського, його творів і листів. Прикметно, що саме із родинного маєтку Липинських у Затурцях писалися листи до таких видатних особистостей у нашій історії, як Іван Франко, Павло Скоропадський, активно листувався наш земляк і з Дмитром Антоновичем, Андреєм Шептицьким, Михайлом Грушевським, Богданом Лепким.
Експонати музею, а серед них є і меморіальні речі, численні фотографії, інші документи, зримо передають неповторний колорит епохи, яка народжувала велетів думки, яку стрясали революції та війни, із якої так актуально, як заповіт, промовляють до нас слова В'ячеслава Липинського: "... Історії - якщо дивитися на неї, як на "учительку життя" - не можна навчитись: її треба в своїй крові, в своїй традиції і у своїй культурі мати". І ще: "Українська нація не поза нами, а в нас самих. Вона твориться повсякчасно творчою працею кожного з нас".
А пісенний літопис непростої історії України створили гості свята із Млинова, що на Рівненщині, вокального тріо у складі отця Романа Войтовича, паніматки Ольги Варварук та Марка Ліщука, які виконали стрілецькі та повстанські пісні, пісні з репертуару народного артиста України Валерія Маренича.
Про те, із якого небуття і забуття повернувся до нас В'ячеслав Липинський, свідчив виступ головного хранителя фондів Волинського краєзнавчого музею Наталії Пушкар. У 1964-65 навчальному році Наталія Юхимівна вчителювала у Затурцівській середній школі, але так і не змогла дізнатися у місцевих жителів, кому ж належала, як тоді називали, "усадьба" зі старим парком, довкола якої продовжувало "крутитися" сільське життя.
Із першою річницею діяльності привітали музей та його колектив завідувачка Музею Волинської ікони Тетяна Єлисеєва, просвітянка Галина Ушакова, яка, окрім віршованої історії музею, подарувала до його бібліотеки й брошуру "Виробництво гончарного посуду" 1944 року видання. Від імені місцевої школи, яка нині носить ім'я В'ячеслава Липинського, вітання передала педагог Надія Гаган, а фотохудожник Віктор Чухрай, один із авторів художньої концепції музейної експозиції, пригадав, як нелегко й натхненно вона народжувалася. Якщо ви та ваші діти ще не були у Затурцях, на землі, яка подарувала Україні В'ячеслава Липинського, переступіть поріг його відновленої гостинної садиби. Запевняю: дізнаєтеся чимало цікавого і повчального.
Валентина ШТИНЬКО
НА ФОТО: Співають гості свята Ольга Варварук та Роман Войтович.
 
Джерело: Волинь-нова, 30.08.2012
Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 668 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]