Головна » 2013 » Березень » 19 » Відкрився „Електронний архів Визвольного руху” (ВІДЕО).
Відкрився „Електронний архів Визвольного руху” (ВІДЕО).
Тепер в Інтернеті – 10 тисяч раніше не доступних документів про історію ОУН та УПА. Проект «Електронний архів визвольного руху» представили Львівський національний університет імені Івана Франка та Центр досліджень визвольного руху. Описані електронні копії систематизовані тематично та хронологічно, а сам Е-архів постійно поповнюватиметься. Інтернет-адреса електронного архіву – avr.org.ua
Львівський національний університет імені Івана Франка, Центр досліджень визвольного руху з участю Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» представили результати 3-річного спільного проекту «Електронний архів визвольного руху» (avr.org.ua). Проект втілено з ініціативи ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Івана Вакарчука.
Е-архів визвольного руху з 19 березня 2013 року надав у вільний доступ через Інтернет понад 10 000 систематизованих та описаних електронних копій документів з історії ОУН та УПА. А надалі поповнюватиметься іншими, розповідаючи про минуле ХХ століття в Україні, структури визвольного руху, політичні репресії та діяльність нацистського та комуністичного тоталітарних режимів. Історики та волонтери проекту зібрали, систематизували та описали документи, щоб зробити більш зручним доступ для колег та усіх зацікавлених.
Е-архів забезпечить відкритий доступ до історичних джерел, покращить оперативність у роботі з документами. Користувачі мають можливість як переглядати документи на сайті, так і скопіювати електронні копії у форматі .pdf.
Електронний архів українського визвольного руху – спільний проект Львівського національного університету імені Івана Франка, Центру досліджень визвольного руху з участю Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Е-архів буде корисний дослідникам, історикам, студентам та аспірантам, усім, хто цікавиться історією України, СРСР та Центральної-Східної Європи у XX столітті, подіями періоду Другої світової війни, боротьбою народів СРСР за незалежність, історією тоталітарних режимів та репресій.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 535 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1