Головна » 2013 » Березень » 5 » Відкрито виставку „Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років”.
5 березня 2013 року у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010-2012 років» та презентація книги С.Д.Панишко, О.Є.Златогорський «Археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського в 2010-2012 роках».

Протягом сезонів 2010-2012 років тривали археологічні дослідження ДП «Волинські старожитності» ДП «НДЦ «ОАСУ» ІА НАН України на городищі в м.Володимир-Волинський. Першочерговим завданням експедиції було дослідження замку Казимира, відомого в писемних джерелах, але прихованим нашаруваннями століть.
У 2010 році було проведено роботи з розкриття східної частини фундаменту замкових мурів. Знахідки княжих часів поряд зі стінами впевнено підтверджували високий статус міста, відображений у писемних джерелах. Поодинокі знахідки ХХ століття вважались результатом перекопу, аж поки під кінець сезону не було виявлено поховання. Після розчистки верхніх кістяків стало зрозуміло, що їх десятки, і це лише на невеликій ділянці досліджень.
У 1997 році на городищі проводились ексгумаційні роботи львівським обласним товариством «Пошук» спільно з Володимир-Волинським історичним музеєм. Тоді дослідники дійшли висновку, що поховані є полоненими воїнами Війська Польського, розстріляними у 1939-1940 роках підрозділами НКВС. З огляду на цей факт до робіт було запрошено польських дослідників з Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва на чолі з професором А.Колою. Міжнародною експедицією за два польові сезони ексгумовано останки близько 750 жертв розстрілів.
Організаторами виставки виступили Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Волинський краєзнавчий музей, ДП «Волинські старожитності», Володимир-Волинський історичний музей. Виставка розповідає про результати ексгумаційних робіт протягом 2010-2012 років, розкриває перед відвідувачами основні віхи історії ще одного великого замку на Волині та страхітливого злочину, прихованих від людського ока.

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 508 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4