Головна » 2012 » Серпень » 26 » Відкрито церковний музей у підземеллі храму Святої Трійці с.Тростянець.
Відкрито церковний музей у підземеллі храму Святої Трійці с.Тростянець.
26 серпня 2012 року митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив новостворений парафіяльний музей у підземеллі храму Святої Трійці с.Тростянець Ківерецького деканату. Освячення проведено після Божественної Літургії та хресного ходу з нагоди свята Тростянецької чудотворної ікони Пресвятої Богоматері, яку наша єпархія особливо вшановує у неділю перед Успінням Богородиці.
2010 року під час реставраційних робіт у церкві було виявлено останки закатованих людей і різне церковне начиння. Тому з ініціативи настоятеля протоієрея Сергія Ледвовка вирішили створити музей, хоча для цього потрібно було дуже багато зусиль.
Тепер, коли музей відкрито, кожен зацікавлений може ознайомитися із його експонатами музею, помолитись за людей, які тут загинули й останки яких належно тут поховані. Для цього потрібно зателефонувати до душпастиря за номером (097) 301-86-43 і домовитися про зустріч.
Під час Богослужіння із владикою співслужило духовенство місцевого, Цуманського та Володимирського районного деканатів. Архієрей нагородив настоятеля хрестом із прикрасами та висвятив у сан священика викладача Волинської православної богословської академії диякона Ярослава Черенюка. Серед учасників свята молився і сільський голова Валерій Ткачук, а також група прочан із Луцька, яка здійснила традиційне піше паломництво. Паломники вирушили напередодні, зупинялися в придорожніх храмах і в соборі Покрови Пресвятої Богородиці, що в Ківерцях, де з ними молився декан і настоятель собору протоієрей Іван Семенюк.

Джерело: сайт Волинська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату, 27.08.2012
Категорія: Ківерцівський районний краєзнавчий музей | Переглядів: 577 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2