Головна » 2012 » Лютий » 25 » „Відгуки душі” у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.
13:43
„Відгуки душі” у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.
„Відгуки душі” у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.
25 лютого 2012 року в літературно-меморіальному музеї Лесі Українки с.Колодяжне відбувся літературно-мистецький вечір „Відгуки душі”, приурочений 141-ій річниці від дня народження Лесі Українки та 110-ій річниці з часу виходу третьої прижиттєвої збірки поетеси „Відгуки”.
Творчість Лесі Українки в житті нашого народу донині є провідною зорею у плані духовному, соціальному, естетичному. Вона однією з перших торувала дорогу до Європи в літературі кінця ХІХ – початку ХХ ст. За її словами кидаючись „в дебрі всесвітніх тем, куди мої земляки, за виїмком двох-трьох одважних, воліють не вступати”. Ще в 1947 році англійський літературознавець П. Канді в своїй монографії „Леся Українка” писав: „Леся Українка поетеса надзвичайної ерудиції, з відмінним знанням поетичної техніки, знайома з мовами та літературами Західної Європи, з необмеженою уявою й емоційною силою, залишилась неперевершеною жодною поетесою, тому що сама собі зробила ім’я в літературі”. Сьогодні 2012 рік ХХІ ст., а Леся Українка залишається, за силою свого таланту, неперевершена жодною поетесою.
У квітні 2012 року виповниться 110 років з часу входу третьої прижиттєвої збірки „Відгуки”, яка вийшла друком в Чернівцях 1902 року Сприяло виданню фінансово-академічне товариство „Молода Україна„: Модест Левицький (правник, диригент), Микола Грабчук (складач друкарні „Руська рада”), який працював над підбором паперу, композиційним та художнім оформленням збірки, за редакцією Василя Сімовича (студента Чернівецького університету, пізніше професора).
Книжка, як бажала Леся Українка, вийшла чепурна, розміром 12 х 19 см., на 96 сторінках і була високо оцінена літературною критикою. Львівська газета „Діло” повідомляла: „Се багатющий і різнородний змістом збірник поезій вельми симпатичної і талановитої української поетки. Більша часть тих поезій повстала на галицькім і буковинськім грунті, в часі перебування поетки в Карпатах. Внішній вигляд книжки незвичайно гарний, люксусовий, в сецесійнім стилю, друк в двох красках. Одним словом, книжка ся, що є правдивою окрасою нашої літератури…”.
Леся Українка одержала свою збірку, коли перебувала на лікуванні в Італії. В листі до матері писала: „Моя нова книжечка віршів („Відгуки”) – вже вийшла і мені прислано, гарненько видана і в гарній оправі”.
Нова збірка засвідчила, що її автор досяг творчої зрілості і торував дорогу дальшому розвитку української поезії в ХХ ст. Для збірки характерні: філософська заглибленість поетичного мислення, тяжіння поетеси до ліро-епосу, ліро-драми, драматичного монологу. Саме у „Відгуках” найбільше відбився трагічний світогляд Лесі Українки, хто любить – той багато страждає.
Збірка „Відгуки” розпочинається драматичною поемою „Одержима”. Моновиставу за цим твором Лесі Українки зіграла заслужена артистка України Галина Кажан (м. Луцьк).
У святі брали участь: Надія Гуменюк, член Національної спілки письменників України, заслужена журналістка України, автор багатьох дитячих збірок, лауреат літературних премій; Анатолій Силюк, заслужений працівник культури України, директор Волинського краєзнавчого музею; Українська діаспора з Бреста; о. Петро, настоятель храму БЛАЗ Миколая Чарнецького, м.Ковель; члени „Союзу українок”, м. Ковель; Валентина Скрипіна, завідувач фортепіанним відділом Ковельської школи мистецтв; жителі с. Колодяжного, м. Ковеля.
Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 666 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]