Головна » 2012 » Травень » 25 » Відбулася історико-краєзнавча конференція „Кореччина в складі Погорини і Волинської землі”.
25 травня 2012 року у місті Корці відбулася історико-краєзнавча конференція "Кореччина в складі Погорини  і Волинської землі", організована відділом культури і туризму Корецької районної державної адміністрації та Корецьким районним історичним музеєм. У краєзнавчих читаннях взяли участь українські дослідники з Києва, Рівного, Луцька, Корця та польські науковці з Любліна.
Коло питань, висвітлених під час конференції, охоплювало широкий хронологічний діапазон і тематику, пов'язану з історією сучасного Корецького району. Серед виступів окремим блоком виділялися повідомлення археологів - працівників ДП "Рівненська старовина" та ДП "Волинські старожитності", музейних співробітників.
Зокрема, Богдан Прищепа підсумував свої археологічні дослідження останніх тридцяти років на Кореччині у виступі "Середньовічні пам'ятки археології Корецького району". Він розповів про дослідження на давньоруських пам'ятках у самому Корці, на курганних могильниках давньоруського часу Х-ХІ ст. у Гвіздові, Великих Клецьках, Новому Корці та  на поселенні давньоруських металургів на околиці села Велика Клецька, де були виявлені як металеві вироби, так і криця, шлак, керамічні сопла та керамічний посуд ХІІ-ХІІІ ст.
У виступі працівників ДП "Рівненська старовина" та ДП "Волинські старожитності" Олексія Златогорського, Андрія Бардецького та Віталія Ткача висвітлено результати суцільного археологічного обстеження Корецького району у 2010 році, що було здійснено з метою обстеження відомих пам'яток і виявлення нових. У складі експедиції працювало чотири розвідкові загони: загін 1 (Златогорський О., Панишко С., Самолюк В., Ромашковець О., Вашета М.) працював в районі сіл Харалуг-Залізниця-Користь-Крилів, загін 2 (Бардецький А., Ліщук Б., Верба Т.) працював в районі міста Корець - сіл Морозівка-Гвіздів-Калинівка, загін 3 (Баюк В., Наумук С., Шабловський С.) працював в районі сіл Жорнівка-Великі Межиричі-Стовпин-Сапожин, загін 4 (Ткач В., Черницький О., Вашета М.) працював в районі сіл Устя-Велика Клецька-Топча. В результаті було обстежено 100 пам'яток археології: 17 відомих в історіографії та 83 нововиявлених.
Археологи повідомили також, що вже готова до друка книга "Звід пам'яток історії та культури. Рівненська область. Корецький район", а голова Корецької районної державної адміністрації Борис Дицяк пообіцяв сприяти археологічному дослідженню відомого Корецького замку.
 По завершенні читань учасники конференції оглянули пам'ятки міста Корця (жіночий монастир та замок) та ознайомилися з експозицією Корецького районного історичного музею.

Олексій Златогорський,
ДП "Волинські старожитності"
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 638 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1