Головна » 2013 » Березень » 4 » Відбулась презентація фотодокументальної виставки „Тарас Шевченко і Волинь”.
Відбулась презентація фотодокументальної виставки „Тарас Шевченко і Волинь”.
   4 березня 2013 року у Луцькому навчально-виховному комплексі „Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 24 – технологічний ліцей” відбулась презентація нової фотодокументальної виставки „Тарас Шевченко і Волинь”, підготовленої науковцями відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

Виставка розповідає про взаємозв’язок життєвої дороги поета з оспіваними шляхами Волинського краю. Представлені фото і документи, що висвітлюють хронологію життя і творчості Т.Г.Шевченка, карта на якій позначені місця перебування Кобзаря на історичній Волині, будучи у складі Київської археографічної комісії. Також портрети відомих людей, які відіграли важливу роль у житті поета. Серед них – З.Сераковський та П.Куліш, імена яких пов’язані з Волинню.

Особливе місце на виставці займають матеріали сучасних волинян-дослідників шевченківської спадщини – Є.Шабліовського, О.Ошуркевича та М.Куделі, а також світлини лауреатів Шевченківської премії.

Під час презентації для учнів були представлені шевченківські „Кобзарі” – найяскравіші експонати з меморіальної експозиції Волинського краєзнавчого музею „Шевченківська світлиця Миколи Куделі”. Найстаріші у колекції: прижиттєве видання „Кобзаря” (1960 р.), „Кобзар для дітей” (1914 р.), „Кобзарі” кишенькового формату різних років видання.

Учні школи прочитали поезію Т.Г.Шевченка та стали першими слухачами екскурсії по виставці.

В подальшому виставка буде експонуватись в інших навчальних закладах м.Луцька та у Волинському краєзнавчому музеї.

Фото Л.Максимова
Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1158 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2