Головна » 2015 » April » 17 » Відбудеться семінар-практикум музейників Волині „Інтерактивні форми роботи музеїв із учнівською та студентською молоддю в сучасних умовах”

Управління культури облдержадміністрації

Волинський краєзнавчий музей

Програма роботи семінару-практикуму

музейних працівників Волинської області на тему

«Інтерактивні форми роботи музеїв із учнівською та студентською молоддю в сучасних умовах»

на базі Волинського краєзнавчого музею 21-22 квітня 2015 року

21 квітня 2015 року, вівторок

9.00 – 11.00 - заїзд та реєстрація учасників семінару-практикуму;

11.00 – 13.00 - відкриття та робота семінару-практикуму на базі Волинського краєзнавчого музею;

13.00 – 14.00 - перерва;

14.00 – 18.00 - продовження роботи семінару-практикуму на базі експозицій та виставок «Герої не вмирають», присвяченої пам’яті Небесної сотні, «Неоголошена війна. Волинський рахунок» (про події на сході України), автентичних і реконструйованих зразків волинського серпанкового одягу «Таємниці одягу Мавки» (Центр дослідження і відродження Волині, м. Радивилів), «Врятовано для України».

22 квітня 2015 року, середа

9.00 – 12.00          - круглий стіл з актуальних питань фондової роботи (проведення повної звірки, облік і збереження предметів із дорогоцінних металів, оцифровування колекцій);

12.00 – 13.00 - відкриття виставки «Волинський слід археолога Дениса Козака» (із фондів Рівненського обласного краєзнавчого музею);

13.00 – 15.00 - практичне заняття на базі Музею історії Луцького прикордонного загону (методика збору музейних предметів, побудова сучасної експозиції, військово-патріотичне виховання молоді);

15.00 – 16.00 - підведення підсумків семінару.

Тематика виступів

1. Актуальні питання музейного будівництва у Волинській області.

Валерій Дмитрук, начальник управління культури Волинської облдержадміністрації

2. Навчально-виховний потенціал музеїв Волинської області.

Анатолій Силюк, директор Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України

3. Формування музейного фонду та створення стаціонарних та пересувних експозицій, присвячених сучасним подіям української історії (Майдан, Герої Небесної Сотні, АТО).

Валентина Машлай, завідувач відділу новітньої історії  Волинського краєзнавчого музею

4. Соціологічні дослідження у визначенні ефективності різних форм музейної діяльності.

Євгенія Ковальчук, кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею, доцент кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки

5. Вимоги до діяльності музейних закладів в екстремальних умовах.

6. Особливості проведення інтерактивних екскурсій та масових заходів військово-патріотичного спрямування для учнівської та студентської молоді у Волинському краєзнавчому музеї.

Лариса Пальоха, завідувач відділу науково-освітньої роботи Волинського краєзнавчого музею;

Лариса Гриб, провідний науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи Волинського краєзнавчого музею

7. Огляд діяльності комунальних та громадських музеїв Волинської області в 2014 році.

Лариса Криштапюк, провідний науковий співробітник відділу науково-методичної роботи Волинського краєзнавчого музею

8. Вимоги до підготовки і проведення музейних заходів військово-патріотичного спрямування у громадських та районних комунальних музеях на сучасному етапі.

Олександр Вернидубов, завідувач відділу науково-методичної роботи Волинського краєзнавчого музею;

Директори та завідувачі громадських та районних комунальних музеїв

9. Методика створення етнографічної виставки і перспективи її використання у навчально-виховній роботі з молоддю.

Людмила Мірошниченко-Гусак, завідувач відділу етнографії Волинського краєзнавчого музею

10. Аналіз надходжень історико-краєзнавчої та музеєзнавчої літератури до наукової бібліотеки музею.

Рита Наїдко, завідувач бібліотеки Волинського краєзнавчого музею

Для довідок:

Волинський краєзнавчий музей, вул. Шопена, 20, м. Луцьк, 43005

тел./факс (0332) 24-25-91; e-mail: [email protected]

Директор – Силюк Анатолій Михайлович, моб. тел. 0977914725

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 779 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/6