Головна » 2013 » Січень » 27 » Вечір пам’яті Василя Стуса у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського.
18:20
Вечір пам’яті Василя Стуса у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського.
Вечір пам’яті Василя Стуса у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського.
    У Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського вшановано пам’ять поета-дисидента Василя Стуса. Вечір поезії „Голгофа Василя Стуса", приурочений 75-ій річниці з дня народження славного сина України, відбувся 27 січня 2013 року.
   Вже традиційно музейні заходи тут відбуваються при активній підтримці місцевих просвітян. Ось і цього разу, крім музейних працівників, у підготовці та проведенні вечора взяла участь вчитель-пенсіонер, учасниця руху шістдесятників, член осередку „Джерело” Марія Павлівна Мельничук; вела вечір (разом із завідувачем музею Віталієм Кушніром) молода просвітянка Яна Скібінська. Українську народну пісню „Ой полечко, поле”, а також пісню Микити Лаворика в обробці Ростислава Кушнірука „Колима” виконав квартет у складі Наталі Гатальської, Світлани Лагоди, Надії та Віталія Кушнірів. Вірші Василя Стуса прочитали Галина Телещук, Наталя Гатальська, Юрій Кушнір, Галина Ушакова, яка, крім того, віднайшла серед величезного власного архіву із публікацій двадцятилітньої давності маловідомий переклад одного з віршів В.Стуса російською мовою. На жаль, прізвища автора перекладу в тій публікації не зазначено.
   Відповідаючи на запитання Василя Стуса: „Чи є українська інтелігенція?”, як бачимо з прикладу проведення вечора, можна стверджувати: вона є. Хотілося б (і необхідно!), щоб такі осередки зростали кількісно, а до їх складу входили авторитетні літератори, професійні історики, керівники освітніх та культурних закладів, активніше долучалось широке коло освітян.
   У черговий раз на проведення заходу відгукнулися члени Локачинської районної організації ВО „Свобода. П’ятеро свободівців (серед них депутати районної ради) на чолі з головою організації Сергієм Лінником, які прибули до Затурець, засвідчили високий рівень масових заходів, що проводяться у музеї, та висловили побажання, аби до таких дійств ширше долучалась молодь. На їхню думку, відчутнішим в цьому напрямку мав би бути вплив школи та місцевої влади.
Віталій Кушнір
Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 608 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]