Головна » 2015 » January » 20 » В обласному музеї відбулася історична година «У боротьбі за Соборну Україну: від 1919 до 2014 р.».

20 січня 2015 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулась історична година, присвячена Дню Соборності України.

На заході було розгорнуто виставку «У боротьбі за Соборну Україну: від 1919 до 2014 р.», підготовлену працівниками відділу новітньої історії на основі матеріалів із музейних фондів. На ній представлені документи і світлини з історії проголошення незалежності УНР, бою під Крутами і, звичайно, об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року в Соборну Україну. Адже акт Злуки УНР і ЗУНР став тим кульмінаційним моментом Української революції 1917 – 1921 років, який призвів до остаточного пробудження української самосвідомості після кількох століть поневолення.

На виставці представлені також матеріали 1930-х – 1950-х років, з історії Карпатської України та боротьби ОУН – УПА за Українську Самостійну Соборну Державу. Окремі експонати ілюструють діяльність Народного Руху України у 1989 – 1991 роках.

Завершальний блок матеріалів виставки – сумні свідчення Революції Гідності, зокрема подій 22 січня 2014 року, коли злочинний режим Віктора Януковича здійснив перші вбивства мирних мітингувальників на київському Євромайдані.

В ході спілкування з присутньою на заході молоддю неодноразово лунали порівняння між подіями Української революції 1917 – 1921 років та Революції гідності 2014 року. Наприкінці було висловлено сподівання ніколи більше не повторити тих прикрих військово-політичних помилок, які призвели до втрати Україною незалежності та загарбання більшої частини її території Росією.

Історична година проведена в рамках музейного проекту «Український календар», що має на меті відзначати найбільш вагомі державотворчі дати в історії України.

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1096 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/5