Головна » 2015 » December » 3 » В обласному музеї розповіли про перемогу української зброї у битві за гору Маківка

3 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся четвертий захід із циклу «Перемоги української зброї», присвячений битві за гору Маківка. Гостями історичної години стали вихованці Волинського обласного ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою.

На весні 1915 року східний фронт Першої світової війни зупинився у гірських перевалах українських Карпат. Стримуючи натиск російсько-імперських військ, 22 березня 1915 року оборонні позиції на горі Маківка зайняв легіон Українських січових стрільців. Битва за ці висоти тривала упродовж двох місяців.

На думку істориків найзапекліша баталія припала на 29 квітня – 1 травня. Тоді понесли значні втрати, як січові стрільці так і російська армія. Тому у ході заходу головна увага була приділена боям саме цих днів. Не рахуючись із втратами, російським військам вдалось на короткий час закріпитись на Маківці. Однак, несприятлива ситуація на всьому фронті і відсутність резервів, змусили росіян поспішно покинути власні позиції без жодного пострілу. Саме завдяки героїзму січових стрільців, війська противника не виконали поставлених завдань. Доказом цього стали листи вдячності австро-угорського командування легіону, які були розглянуті під час історичної години.

У другій частині заходу ліцеїстам були представлені відзнаки Українських січових стрільців та зразки озброєння часів Першої світової війни із фондів Волинського краєзнавчого музею.

Битва за Маківку сторічної давнини розповідає, що українці вміли перемагати тоді, відтак переможуть і зараз. СЛАВА ГЕРОЯМ !

Богдан Зек,

науковий співробітник відділу давньої історії музею

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 896 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3