Головна » 2012 » Квітень » 17 » У Затурцях вшанували пам’ять В’ячеслава Липинського.
У Затурцях вшанували пам’ять В’ячеслава Липинського.
У селі Затурці Локачинського району в 130-ту річницю від дня народження видатного українського політичного діяча, історика  В’ячеслава Липинського громадськість Волині, гості з інших областей та з-за кордону, місцеві жителі вшанували його пам’ять.
У Затурцях, на його малій батьківщині, зібралося багато людей. Священики УПЦ КП  та римсько-католицької церкви у супроводі хористів і народної аматорської хорової капели Локачинського районного Будинку культури відслужили панахиду Великому Українцю. Науковці і представники місцевої влади поклали квіти до його пам’ятника. До слова, це погруддя 10 років тому  спорудила жителька  Затурець, скульптор Ірина Дацюк разом із  братом.
Жителі села Затурці сподіваються, що обласна влада допоможе їм  у спорудженні пам’ятника з бронзи, адже з кожним роком все більше цінується роль їх земляка в утвердження української державності. Свідченням того є відкриття торік відреставрованої садиби В’ячеслава Липинського. На ремонт з Державного бюджету було витрачено майже 4 мільйони гривень.
До 12 річного віку В’ячеслав Липинський навчався і виховувався  у Затурцях. Сьогодні  їх дім – пам’ятка історії національного значення.
У Затурцівський меморіальний музей імені В’ячеслава Липинського частенько приїжджають люди з Естонії, Росії, Польщі, Австрії.
Колись Вячеслав Липинський сказав: "Українцем, своїм, близьким, людиною одної нації – єсть кожна людина, яка органічно зв’язана з Україною”.  Не забуваймо цих слів нашого великого земляка.

Джерело: Волинська ОДТРК, 19.04.2012
Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 605 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0