Головна » 2012 » Вересень » 27 » У Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського відкрито виставку творчих робіт майстринь Світлани Тихоліз та Оксани Деревич.
27 вересня 2012 року у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського відбулось урочисте відкриття „Барвистий світ народного мистецтва”, на якій представлено колекції творів самобутніх майстринь: затурчанки Світлани Тихоліз та жительки Локач Оксани Деревич.
Творчий доробок Світлани Тихоліз складає понад сотню вишиваних робіт ужиткового характеру. Це, переважно, блузи жіночі і сорочки чоловічі, сукні і халати, елегантні сумочки, шорти, штани, дитячі платтячка і комплекти національного вбрання, а також вироби інтер’єрного призначення: рушники, панно, доріжки, серветки. На всіх роботах квітнуть маки і настурції, горять грона калини, красуються лебеді і дивовижні жар-птиці, намальовані багатою уявою самобутньої майстрині.
Органічно вписуються в інтер’єр виставки пречудові розписи по дереву Оксани Деревич. Ложки і копистки, шкатулки і настінні панно за стилем перегукуються з роботами Світлани Тихоліз. Оздоблюючи ужиткові речі в манері петриківського розпису, пані Оксана водночас віднаходить стежину до волинської традиції: малюнок її стає дедалі більш лаконічним, стриманішим у кольорах, з елементами волинського традиційного візерунка.
Оригінальна вишивка Світлани в органічному поєднанні з художнім розписом по дереву Оксани Деревич створили неповторну картину квіткових барв рідного краю. Виставку презентувала провідний науковий співробітник музею Наталя Гатальська.
Спілкування з нашими талановитими краянками, ознайомлення з ужитковими речами, оздобленими їхніми руками, подарували учасникам дійства хвилини щирого захоплення. Було висловлено багато гарних побажань на адресу цих невтомних творців прекрасного. Ліричні пісні Світлани Тихоліз в авторському виконанні доречно доповнили святкову атмосферу.

Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 917 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.3/3