Головна » 2012 » Липень » 7 » У ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОМУ МУЗЕЇ ВІДКРИТО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ЛЕОНІДА ТАТАРЧУКА.
У ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОМУ МУЗЕЇ ВІДКРИТО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ЛЕОНІДА ТАТАРЧУКА.
7 липня 2012 року у Володимир-Волинському історичному музеї на огляд громадськості представлено творчий доробок живописних робіт місцевого художника Леоніда Івановича Татарчука. Виставка присвячена 75-літньому ювілею митця. Вже вдруге експонується виставка Леоніда Івановича в історичному музеї. На ній представлено понад 50 робіт митця – портрети, натюрморти, пейзажі рідної Володимирщини і Волині, а також пейзажі суворої природи Колими, де йому довелося жити і працювати 25 років. Серед портретів – особливо цікавим є портрет відомого поета-дисидента Василя Стуса. З ним Татарчук працював у шахті.
Митець розповідає, що часто ідеї до створення робіт йому приходять у снах: сивочолий дідусь в білому розповідає художнику, що і як слід малювати. До речі, у його колекції багато символічних робіт на духовну тематику із філософським змістом.
Музейні працівники підготували урочисте дійство, на якому був присутній художник з родиною, а співачки з гурту «Молодички» під орудою Наталії Авдєєнко привітали ювіляра задушевним піснями. Присутні оглянули фотовиставку «Життя прожити – не поле перейти», складену зі світлин із особистого архіву художника. До вітальних слів долучилися начальник відділу культури і туризму міськвиконкому Андрій Шоцький, який вручив Леоніду Івановичу премію та подяку, колеги-художники, відвідувачі музею.
        Виставка буде відкрита для огляду впродовж липня.

Про ювіляра:
Леонід Татарчук народився 4 липня 1937 року в селі Тростянка Устилузького району (тепер Володимир-Волинський район), у багатодітній родині. Дитячі роки припали на важкі воєнні та повоєнний часи. Батько художника загинув на фронті. Чотирьох дітей виховувала мати. Закінчив 7 класів у школі с.Туропин на Турійщині. У 1953 році 16 річним юнаком розпочав свою трудову діяльність, працював на різних роботах. У 1962 році виїхав на Колиму, де працював шахтарем на руднику імені Матросова. Творчу діяльність розпочав у 1967 році. Перша персональна виставка відбулася на копальні імені Матросова в 1968 році. У цьому ж році взяв участь у спільній художній виставці в місті Магадан. Протягом десяти років художник був учасником крайових художніх виставок. А у 1987 році зайняв друге місце на Всесоюзній художній виставці. У 1988 році Леонід Іванович повернувся в Україну. Оселився з родиною у Володимирі-Волинському. Відтоді активний учасник мистецького життя міста. У 1988 році – учасник художньої  виставки до 1000-ліття Володимир-Волинського. 1995 року – персональна виставка митця у стінах Володимир-Волинської дитячої художньої школи. У 2006 і 2007 роках відбулися виставки у художній галереї Культурно-мистецького центру Володимира-Волинського.
На фото: 1. Картина «Ранок на Колимі»; 2. Картина «Пейзаж»; 3. Леонід Татарчук з дружиною – Галиною Степанівною.
Богдан Янович,
науковий співробітник
Володимир-Волинському
історичного музею