Головна » 2012 » Червень » 15 » У Володимир-Волинському історичному музеї відкрито виставку вишиваних рушників Галини та Світлани Махонюк „Нев’янучий сад”.
15 червня 2012 року у виставковій залі Володимир-Волинського історичного музею було відкрито виставку рушників „Нев’янучий сад” членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України  Галини і Світлани Махонюк з села Овадне, на якій представлено сімдесят творчих робіт сестер.  На жаль, 3 жовтня 2009 року не стало Світлани, та її душа залишилася у вишиваних мальвах, чорнобривцях, лебедях. Тяжка хвороба прикувала і Галину  до інвалідного візка, позбавила можливості пересуватися, але не зламала волі. Майстриня вишиває різними техніками – хрестиком, занизуванням, вирізанням, низинкою. Кожен рушник - елегантний, вишуканий, виконаний з особливою любов’ю та смаком, це своєрідний образ, втілений у полотні з надзвичайно поетичними назвами: „Замріяні мальви”,  „Пісня далекої зірки” та інші. В колекції майстринь є чимало рушників-присвят – мамі, батькові: „108 троянд для мами”, „Мамина вишня”, „Чорнобривці”, „Півники”.
Про вміння жіночих рук і щедрість їхніх сердець, втілених у цих рушниках, про високу виконавську майстерність говорили гості виставки: заступник міського голови Лариса Кулікова, засновник ПП „Універсам” Сергій Ковальчук, депутат обласної ради, директор ССГ „П’ятидні” Валерій Діброва, директор центральної районної бібліотеки Валентина Горохова, членкиня міської організації Союзу українок Галина Микита, керівник хору „Любисток” Юрій Віслобоков та інші.

Джерело: сайт міста Володимира-Волинського
Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 736 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0