Головна » 2012 » Жовтень » 9 » У Володимир-Волинському історичному музеї відкрито виставку сакрального мистецтва „Мандруючі святі”.
9 жовтня 2012 року у Володимир-Волинському історичному музеї відбулося відкриття виставки сакрального мистецтва «Мандруючі святі», в якій взяли участь виконувач обов’язків генерального консула Республіки Польща у Луцьку  Кшиштоф Савіцкі, голова Волинської організації національної Спілки художників України Володимир Марчук, настоятель собору Різдва Христового отець Микола, заступник міського голови Лариса Кулікова, начальник відділу культури та туризму Андрій Шоцький та інші любителі мистецтва.
На виставці представлено 25 ікон, які в традиціях церковного мистецтва виконали українські та польські художники - учасники ІІ Міжнародного пленеру іконопису, який проходив на базі Центру інтеграції у селі Замлиння Любомльського району з 1 по 14 серпня.
Спільна творча праця митців з Польщі та України має свою історію: спочатку такі заходи відбувалися у польському містечку Новіца.  Однак, задля укріплення духовного діалогу між художниками, що належать до різних християнських конфесій, пленер перенесли в Україну.
Місце проведення пленеру обрано невипадково, адже  Центр інтеграції у Замлинні став осередком духовного та інтелектуального польсько-українського діалогу. Крім того, у селі знаходиться ще й Карітас Луцької діє цезії.
Відвідувачі виставки мали можливість оглянути роботи сучасного сакрального живопису і відповідно ознайомитися з релігійним контекстом візантійського сакрального мистецтва та взаємопроникненням впливів Сходу та Заходу.
Андрій Шоцький, у зв’язку з відзначенням в наступному році 1025-ої річниця з часу заснування міста зазначив, що було б дуже цікаво, якби один день в рамках третього Міжнародного пленеру пройшов у Володимирі, де збереглося чимало духовних святинь, а отець Микола зізнався, що хотів би у храмі мати якусь із цих ікон.

Джерело: сайт м. Володимира-Волинського
Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 689 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1