Головна » 2012 » Листопад » 13 » У Володимир-Волинському історичному музеї відбувся вечір до 250-річчя Стефана Стубелевича.
13 листопада 2012 року минуло 250 років від дня народження Стефана Стубелевича (1762-1814) – видатного волинянина, фізика, математика, професора Вільнюського університету.
З цієї нагоди у Володимир-Волинському історичному музеї відбувся вечір-портрет „Стефан Стубелевич – вчений-винахідник”. Ведучі заходу – наукові співробітники музею Богдан Янович і Ганна Доскоч розповіли присутнім – слухачам університету третього віку та студентам медико-технічного коледжу про життя і діяльність Стефана Стубелевича.
Стубелевич народився 13 листопада 1762 року у м.Володимирі або у приміській садибі. Він походив із збіднілої дворянської родини. Закінчив Володимирський колегіум, а згодом Вільнюський університет, де працював професором на кафедрі фізики. З науковою метою подорожував по Європі, слухав лекції кращих вчених того часу. Написав чимало наукових праць.
Одна з його найголовніших праць – книга „Вплив електричності на живі організми”. У 1801 році вчений винайшов електрофорез, який застосовують в медицині і донині.
Щоб слухачі краще відчули дух тієї епохи, співробітники музею спільно з викладачами дитячої музичної школи підготували музично-поетичну композицію – звучали вірші поетів XVIII століття – Гейне, Байрона, Міцкевича, Сковороди – сучасників С.Стубелевича, а музиканти Юрій Датчук (флейта) і Ніна Селещук (фортепіано) виконали твори композиторів Баха, Моцарта, Гайдна.
Наприкінці заходу відвідувачі музею взяли участь в інтелектуальній вікторині, отримали сувеніри від музею, оглянули експозицію присвячену Стубелевичу, зокрема оригінали його книг – підручника з фізики та „Вплив електричності на живі організми”, які передано музею з Вільнюського університету.

Джерело: Володимир-Волинський історичний музей
Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 717 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1