Головна » 2012 » Квітень » 10 » У ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОМУ ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ ВІДБУВСЯ КОНКУРС ВЕЛИКОДНІХ КОМПОЗИЦІЙ ПАМ'ЯТІ ЄЛИЗАВЕТИ БОГУСЛАВСЬКОЇ.
   10 квітня 2012 року у Володимир-Волинському історичному музеї було підведено підсумки 2-го міськрайонного конкурсу великодніх композицій пам'яті Єлизавети Богуславської.
   Єлизавета Богуславська – донька Григорія Богуславського, який з 1896 року служив статським радником та мировим суддею у Володимирі-Волинському.  Він також був істориком, автором відомої праці «Волинські рукописні Єванглія та Апостоли».
   Єлизавета Григорівна – найталановитіша з трьох дітей у родині Богуславських. Доля цієї жінки надзвичайно складна – їй довелося пережити революцію 1917 року (Богуславські походили з дворян), дві світових війни та втрату батьків, своє життя присвятила вихованню дітей-сиріт прийомної доньки свого брата.
   Єлизавета Бгуславська була наділена багатьма талантами – вона шила і оздоблювала одяг, малювала акварелі, розписувала великодні писанки. Саме її писанки були неперевершеними витворами мистецтва, зберігалися в родинах багатьох володимирчан.
   Цьогоріч на конкурс представлено 26 учнівських і студентських робіт – здебільшого писанки, також пасхальні композиції з яєць та підручних матеріалів, вироби з пап'є-маше, малюнки на великодню тематику. Найзмістовніші роботи презентували студенти Володимир-Волинського педколеджу імені А.Кримського, де вже багато років поспіль працює зразкова студія писанкарства «Писанки княжого граду», якою керують старші викладачі Леся Дембровська та Оксана Білик.
   Журі у складі директора Володимир-Волинської дитячої художньої школи Адама Михалика, його заступника Ірини Найдюкової та викладача педколеджу Валентини Залуніної присудило 1 місце та диплом імені Є.Богуславської студентці 3 курсу педколеджу Лілії Дяковій (викладач Леся Дембровська), 2 місце – студентці 3 курсу педколеджу Маргариті Данилюк (викладач Леся Дембровська), 3 місце студентці 3 курсу педколеджу Людмилі Антонюк (викладач Леся Дембровська).
   Заохочувальними призами нагороджені Ольга Білик, Анастасія Щурук з Володимир-Волинської гімназії, Дмитро Цісар (студент педколеджу) та наймолодший конкурсант – 6 річний Дмитрик Тихонюк з Льотничівської ЗОШ Володимир-Волинського району та учні 2-А класу гімназії (класовод – Олена Жуйвода).
   Звучали у музеї пасхальні вірші, ведучі розповідали про традиції писанкарства, а студенти Володимир-Волинського вищого профтехучилища Оксана Власюк, Тетяна Світящук, Олександр Вокалюк, Ян Городній , Тетяна Тимощук під орудою музкерівника Світлани Подзізей виконали кілька пісень на духовну тематику.
   Переможці та учасники, окрім грошових премій, отримали з рук директора музею Володимира Стемковського солодощі та книги.
   Конкурс відбувся при фінансовій підтримці меценатів – депутата Верховної Ради України Віктора Олійника (партія «Батьківщина»), місцевих депутатів та підприємців Павла Карп'юка та Сергія Коби (Всеукраїнське обєднання «Свобода») та працівника музею Володимира Антоновича Стемковського.

На фото:
1. Єлизавета Богуславська.
2. Роботи учасників конкурсу.
3. Учні 2-А класу  Володимир-Волинської гімназії з класоводом Оленою Жуйводою (ліворуч).

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 1198 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0