Головна » 2015 » Лютий » 12 » У Волинському краєзнавчому музеї – виставка-звіт про археологічні дослідження у 2014 році (ФОТО, ВІДЕО)
16:02
У Волинському краєзнавчому музеї – виставка-звіт про археологічні дослідження у 2014 році (ФОТО, ВІДЕО)
У Волинському краєзнавчому музеї – виставка-звіт про археологічні дослідження у 2014 році (ФОТО, ВІДЕО)

   12 лютого у приміщенні Волинського краєзнавчого музею у м. Луцьку по вул. Шопена, 20 відбулося відкриття виставки «Колесо історії: дослідження ДП «Волинські старожитності» у 2014 році».

   Виставка створена працівниками відділів давньої історії Волині та охорони пам’яток історії та культури Волинського краєзнавчого музею і ДП «Волинські старожитності» ДП НДЦ «ОАСУ» Інституту археології НАН України, що входить до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять» за матеріалами розвідок, розкопок, ексгумаційних робіт на території Волинської, Рівненської, Донецької областей України та Угорщини.

   Директор Волинського краєзнавчого музею Силюк Анатолій Михайлович, представник Волинської обласної державної адміністрації Кравчук Олександр Федорович, голова Волинського відділення Національної Спілки краєзнавців України Бондаренко Геннадій Васильович та представник Фундації незалежності з Любліна Ян Федірко, під час відкриття виставки високо оцінили звітну роботу волинських археологів, щодо охорони пам'яток археології та історії на території Волинської та Рівненської областей.

   Представники влади та науковці з особливою вдячністю відзначили важку та ризиковану роботу волинських археологів волонтерської місії в зоні АТО «Чорний тюльпан», яка виникла після Іловайського котла, коли дуже багато бійців залишилися на полі бою непохованими. Саме тоді громадська організація «Союз «Народна пам’ять» взялася за важку, але таку потрібну місію — шукати і повертати додому тіла загиблих українських солдатів. Нещодавно участь в експедиції взяв Олексій Златогорський разом з працівниками ДП «Волинські старожитності», яке є асоційованим членом «Союзу «Народна пам’ять».

   «Ця психологічно – важка та небезпечна робота – остання надія повернути солдата додому та віддати останню шану. У ході місії виникають проблеми фінансового та технічного характеру (потрібен автотранспорт, паливо, оргтехніка, засоби захисту та інше)» – поділився з присутніми Олексій Златогорський.

   Представник Фундації незалежності з Польщі Ян Федірко розповів про спільну роботу волинських археологів з Радою Охорони Пам’яті Боротьби та Мучеництва та Фундацією незалежності (Польща) і зосередив особливу увагу на комплекс експонатів, які висвітлюють дослідження та ексгумацію польських громадян розстріляних НКВС у 1940-1941 роках у Володимирі-Волинському, пошуково-екгумаційні роботи з метою виявлення останків польських прикордонників, які загинули у вересні 1939 р. у селищі Шацьк, селах Мельники, Піща, Грабове, Глинянка, Положеве та селах Тинне і Гайки Ситенські на Рівненщині. «Про плідну співпрацю ДП «Волинські старожитності» з Польською Фундацією культурної спадщини розповідають на виставці матеріали археологічних розкопок багатошарового поселення у центрі міста Луцьк по вул. Лесі Українки, 35 та пошуково-екгумаційні роботи на місті табору для військовополонених «Шталаг 365z» – зазначив Ян Федірко.

   Директор ДП «Волинські старожитності» Олексій Златогорський, презентуючи звітну виставку, зазначив: «Артефакти, знайдені під час археологічних розвідок та розкопок проведених нашими працівниками впродовж 2014 року по-своєму унікальні. Кожне принесло цікаві та нові відкриття для подальшого вивчення історії Волині». «Найважливіші з них, – продовжив Олексій – це розкопки у Ратневі (багатошарового поселення в урочищі «Ріписько» та середньовічного могильника), у Рованцях (дослідження могильника угорських воїнів IX-X ст., знайдені позолочені речі якого поповнили фонди Волинського краєзнавчого музею), у Жидичіні (дослідження гончарного горна XIV ст.) Качині (дослідження пізньосередньовічного лицарського городища), в Поничеві (пошуково-ексгумаційні роботи з метою виявлення останків В. Моосійчука, розстріляного у 1943 р.), у Радошині (пошуково-ексгумаційні роботи на австрійському військовому кладовищі часів Першої світової війни), в Тойкуті (пошукові роботи з метою встановлення меж єврейського кладовища). А також роботи пошукового загону «Відродження» ДП «Волинські старожитності» у Турійському районі та участь від Державної міжвідомчої комісії у справі вшанування жертв війни, політичних репресій та депортації в моніторингу пам’яток Другої світової війни та ексгумації на території Угорщини».

Фото Л.Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 581 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]